Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkanie autorskie z prof. Sztompką

Spotkanie autorskie z prof. Sztompką

Jeszcze #online, ale z serca Uniwersytetu!

28 czerwca w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie z prof. Piotrem Sztompką. Inicjatorem wydarzenia był Wydział Filozoficzny UJ wraz ze Stowarzyszeniem All In UJ, Wydawnictwem ZNAK Horyzont oraz przy udziale Instytutu Socjologii UJ. Transmisja odbyła się na żywo w internecie.

Punktem wyjścia do dyskusji była najnowsza książka prof. Sztompki pt.: "Socjologia. Wykłady o społeczeństwie". Profesor oddaje w ręce czytelników nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie największego bestsellera akademickiego w Polsce, wzbogacone o kolejne treści i fotografie. Wydawnictwo przygotowało 37% zniżki na książkę dla uczestników spotkania: https://www.znak.com.pl/37socjologia

Rozmowa była okazją do kolejnych gratulacji dla prof. Sztompki po otrzymaniu 12 maja br. tytułu Profesora Honorowego UJ. Gość spotkania zażartował, że w regulaminie tej godności widnieje zapis umozliwiający osobom, które go otrzymały dożywotnią mozliwość prowadzenia zajęć na UJ, prof. Sztompka pragnie z tego prawa skorzystać. 

Dyskusja miała sporo watków biograficznych, ale i nawiązan do klasyków socjologii i mentorów Profesora Sztompki. Spora jej część dotyczyła kryzysu zaufania i kapitału społecznego w kontekście pandemii COVID-19. Profesor chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami, anegdotami i odpowiadał również na pytania zadawane przez internautów.

Spotkanie "O socjologii i społeczeństwie" było moderowane przez Tomasza Pytko, rzecznika prasowego Wydziału oraz Mariannę Zarychtę przewodniczącą Koła Naukowego Studentek i Studentów Socjologii UJ w latach 2019-2021.

 

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem rozmowy, poniżej link do YT, materiał znajduje się również na FB All In UJ a wkrótce opublikowany zostanie podcast.

Zobacz video galerię

O socjologii i społeczeństwie - rozmowa z prof. Piotrem Sztompką