Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rusza 15. kongres ESA z licznym udziałem naszych badaczek

Rusza 15. kongres ESA z licznym udziałem naszych badaczek

15th ESA Conference Barcelona 2021 - "Sociological Knowledges for Alternative Futures"

W dniach 31 sierpnia - 3 września 2021 r. odbędzie się 15th ESA Conference Sociological Knowledge for Alternative Future. W Konferencji organizowanej przez European Sociological Association udział weźmie ponad 3800 uczestników z całego świata. W związku z sytuacją epidemiczną, tegoroczna edycja odbędzie się w formule online.

W programie Konferencji znalazły się sesje plenarne, pół-plenarne i Midday sessions, w ramach każdej z nich wystąpienia zaprezentuje dwoje zaproszonych prelegentów. 37 sieci badawczych ESA organizuje także tak zwane RN sessions i Joint Sessions, obejmujące prezentacje czterech referatów oraz dyskusje, w których udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy sesji.

 

W tym ważnym dla europejskiego środowiska socjologicznego wydarzeniu, udział weźmie także liczna reprezentacja Instytutu Socjologii UJ! Wystąpią zarówno w roli przewodniczących sesji pół-plenarnych:

- SP11: The Rise of Authoritarianism in Central Eastern Europe z udziałem Kim Lane Scheppele i Grzegora Ekierta, organizowana przez Kaję Gadowską

oraz współorganizatorami Midday & Evening Specials:

- EV04: Solidarity in Poland and Anti-Authoritarianism in Belarus: What can a 21st Century Social Movement for Democratization Learn from a 20th Century one? z udziałem Jana Kubika i Tatiany Kułakevich, organizowana przez Sebastiana Koosa, Irinę Tartakovskaję i Kaję Gadowską – przewodniczącą spotkania.

 

Pracowniczki Instytutu Socjologii UJ są również koordynatorkami części sesji organizowanych przez sieci badawcze ESA:

- jedną z koordynatorek RN37 - Urban Sociology jest Marta Smagacz-Poziemska

oraz RN's Joint Sessions:

- sesję JS_RN01_RN21: Quantitative Analysis in Aging Research współkoordynuje Jolanta Perek-Białas

- koordynatorką JS_RN01_RN37: Urban Ageing: Towards an enhanced spatial perspective jest Marta Smagacz-Poziemska

- koordynatorkami JS_RN12_RN16: Interplays between the Covid-19 pandemic and the climate crisis są natomiast Aleksandra Wagner i Maria Świątkiewicz-Mośny.

W programie Konferencji znalazło się również wiele referatów zgłoszonych przez pracowników i pracowniczki naszego Instytutu. Zaprezentują je w ramach sesji sieci badawczych i RN's Joint Sessions.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Konferencji: https://www.europeansociology.org/esa-conference-2021-in-barcelona