Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ponad 6 mln złotych trafi do naukowców z naszego Wydziału!

Ponad 6 mln złotych trafi do naukowców z naszego Wydziału!

Dokładnie 6 268 596 zł trafi piątki naukowców z naszego Wydziału w ramach grantów OPUS 24 i SONATA 18 Narodowego Centrum Nauki.

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Złożono w nich 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 36 projektów otrzymają 59,9 mln złotych.

Z ramienia naszego wydziału w konkursie SONATA 18 dofinansowanie uzyskał dr Bogdan Augustin Dicher, który będzie realizował grant "Metareferencyjne ujęcie logicznej konsekwencji" na kwotę 1 129 068 zł. W ramach konkursu OPUS 24 finansowanie badań otrzymały 4 osoby.

OPUS to najpopularniejszy konkurs w ofercie NCN skierowany do szerokiego grona odbiorców. Nie ma w nim ograniczeń co do zaawansowania kariery kierownika projektu, posiadanego stopnia czy tytułu naukowego lub doświadczenia w prowadzeniu badań. W konkursie OPUS 24 do finansowania zakwalifikowano 25 projektów, których kierownikami są naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na łączną kwotę 47,5 mln zł. 

Konkurs SONATA 18 skierowany jest do badaczy ze stopniem doktora, uzyskanym od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem i ma na celu wsparcie osób rozpoczynających karierę̨ naukową w prowadzeniu innowacyjnych badań. W tej edycji do finansowania zakwalifikowano 11 projektów złożonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego o wartości 12,4 mln zł.

Nagrodzonym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych badań!