Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii? Kurs e-learningowy w ramach projektu REMEDIS.

Zapraszamy Państwa do udziału w kursie e-learningowym przygotowanym przez ekspertów z Instytutu Pedagogiki pod kierownictwem dr hab. inż. Łukasza Tomczyka, prof. UJ w ramach projektu REMEDIS - Redefinicja Kompetencji Cyfrowych i Medialnych.

W kursie dostępnym bezpłatnie na platformie OPEN UJ znajdziecie Państwo specjalistyczną wiedzę związaną ze specyfiką uczenia się i nauczania osób starszych korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Kurs powstał w ramach międzynarodowego projektu REMEDIS.
Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi treściami wszystkich tych, którzy chcieliby podjąć współpracę z klubami seniora, uniwersytetami trzeciego wieku czy domami kultury oferującymi zajęcia dla seniorów. Uczestnicy, którzy ukończą cały kurs i wykonają zadania zaliczeniowe, otrzymają certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Kurs składa się z dziewięciu modułów:

1. Wykluczenie cyfrowe

2. Kompetencje cyfrowe

3. Specyficzne potrzeby edukacyjne seniorów

4. Wspomaganie procesu uczenia się osób starszych

5. Motywowanie seniorów

6. Geragog idealny

7. Zasady ułatwiające edukację seniorów w zakresie kompetencji cyfrowych

8. Cele i treści kształcenia

9. Senior bezpieczny w Internecie

Dołącz do nas i zacznij tworzyć wyjątkowe doświadczenia edukacyjne dla seniorów!