Prof. Elżbieta Przybył-Sadowska wybrana przez Radę Wydziału Filozoficznego na kandydatkę na Dziekana w kadencji 2024-2028

W dniu 16 maja odbyło się posiedzenie stacjonarne Rady Wydziału Filozoficznego, na którym dokonano wyboru kandydata na Dziekana Wydziału na kadencję 2024 - 2028. Kandydatką na Dziekana Wydziału została prof. Elżbieta Przybył - Sadowska, dotychczasowa dyrektorka Instytutu Religioznawstwa. Gratulujemy!

dr hab. Elżbieta Przybył - Sadowska, prof. UJ

Religioznawca, historyk religii, profesor UJ, od 2020 roku dyrektor Instytutu Religioznawstwa, członkini Zakładu Interdyscyplinarnych Badań nad Religiami w Polsce. Specjalizuje się w badaniach nad chrześcijaństwem różnych tradycji, w tym Kościołów prawosławnych i polskiego katolicyzmu. W ostatnich latach prowadzi badania związane z historią Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach realizując grant NPRH „Środowisko Lasek (1911-1989) we wspomnieniach i dokumentach osobistych”.

Pełne BIO dostepne na stronie Instytutu Religioznawstwa - LINK

"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie"

Mahatma Ghandi