W dniu 9 maja 2024 r. zmarł Profesor Bronisław Misztal

Bronisław Misztal, wybitny socjolog, analityk polityczny, publicysta, wykładowca wielu prestiżowych uczelni, dyplomata, ambasador RP w Portugalii w latach 2012-2016. W latach 1995-2000 Profesor Bronisław Misztal pracował w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z żalem przyjęliśmy infromację, że w dniu 9 maja 2024 r. zmarł Profesor Bronisław Misztal - wybitny socjolog, analityk polityczny, publicysta, wykładowca wielu prestiżowych uczelni, dyplomata, ambasador RP w Portugalii w latach 2012-2016.

Rodzinie i Bliskim Profesora składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Z wielkim żalem dowiedzieliśmy się, że zmarł prof. dr hab. Bronisław Misztal, znany, twórczy socjolog, a także uczestnik życia publicznego. W poszczególnych latach swej aktywności akademickiej związany był z naszym Instytutem Socjologii UJ.

Pamiętamy Go jako bardzo energicznego, a jednocześnie przyjaznego kolegę, chcącego i potrafiącego dochodzić do nowych zagadnień - jak choćby od szczegółowych aspektów socjologii miasta do ogólnej refleksji nad sensem oraz sposobami socjologicznego teoretyzowania; przypomnijmy tylko studium "Teoria socjologiczna a praktyka społeczna".

Rodzinie Zmarłego przekazujemy nasze głębokie kondolencje.

Profesor Krzysztof Frysztacki