Uroczyste promocje habilitacyjne w sześciu dyscyplinach

11 czerwca w auli Collegium Maius odbyły się uroczyste promocje habilitacyjne w dyscyplinach: nauki o kulturze i religii, psychologia, nauki socjologiczne, filozofia, pedagogika, a także nauki chemiczne. Uroczystościom przewodniczyła Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Dorota Malec. Stopień doktora habilitowanego otrzymało trzynaścioro pracowników naukowych.

W uroczystości uczestniczyli dziekani Wydziału Filozoficznego dr hab. Jacek Nowak, prof. UJ oraz Wydziału Chemii UJ prof. Wojciech Macyk.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki o kulturze i religii otrzymali:

dr hab. Łucja Iwanczewska – laudator: prof. dr hab. Dariusz Kosiński,
    dr hab.  Agnieszka StaszczykKatedra Porównawczych Studiów Cywilizacji – laudator: prof. dr hab. Jerzy Malinowski,
    dr hab.  Anna Szołucha – laudator: prof. dr hab. Zbigniew Libera.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia otrzymali:

dr hab. Krystian Barzykowski, prof. UJ, Zakład Psychologii Ogólnej, Instytut Psychologii – laudator: prof. dr hab. Agnieszka Niedźwieńska,
    dr hab.  Bernadetta Janusz – laudator: prof. dr hab. Barbara Józefik,
    dr hab. Paweł Strojny – laudator: dr hab. Sławiomir Śpiewak, prof. UJ.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki socjologiczne otrzymała:

dr hab. Aldona Guzik – laudator: dr hab. Małgorzata Bogunia-Borowska, prof. UJ.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie filozofia otrzymała:

dr hab. Anna Tomaszewska, Zakład Historii Filozofii, Instytut Filozofii – laudator: prof. dr hab. Justyna Miklaszewska.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie pedagogika otrzymała:

dr hab. Anna Dąbrowska, Zakład Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Instytut Pedagogiki – laudator: dr hab. Marek Kościelniak.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki chemiczne otrzymali:

dr hab. Michał Świętosławski – laudator: dr hab. Marcin Molenda, prof. UJ,
    dr hab. Joanna Loch – laudator: prof. dr hab. Krzysztof Lewiński,
    dr hab. Maciej Hodorowicz – laudator: prof. dr hab. Janusz Szklarzewicz,
    dr hab. Paweł Nowak – laudator: prof. dr hab. Paweł Kościelniak.