5 grantów dla badaczek i badaczy z naszego Wydziału

Rozstrzygnięcie konkursu na wsparcie współpracy interdyscyplinarnej pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Collegium Medicum UJ

W ramach Uczelni Badawczej - Inicjatywa Dokonałości został zorganizowany konkurs grantowy realizowany przez Piorytetowy Obszar Badawczy Society of the Future oraz Piorytetowy Obszar Badawczy Society QLife.

Do konkursu zgłoszono 20 projektów, które w ocenie Komisji Konkursowej prezentowały wysoki poziom naukowy, potwierdzony wysoką oceną niezależnego zewnętrznego Zespołu Recenzentów. W związku z tym Komisja Konkursowa w oparciu o wyniki oceny Recenzentów zdecydowała o finansowaniu dodatkowych czterech projektów oprócz czterech planowanych pierwotnie (łącznie osiem projektów), które otrzymają finansowanie w ramach konkursu. 5 z przyznanych grantów trafi do zespołów współtworzonych przez badaczki i badaczy z Wydziału Filozoficznego UJ.

Poniżej lista zwycięskich projektów z naszego Wydziału:

Lider po stronie POB qLIFE:

dr hab. Lucyna Pomierny – Chamioło (Zakład Toksykologii, Wydział Farmaceutyczny)/ dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ. (Zakład Psychologii Eksperymentalnej, Wydział Filozoficzny) – „Charakterystyka biopsychospołeczna użytkowników substancji psychodelicznych – badania w podejściu interdyscyplinarnym” – przyznane finansowanie – 124 830,00 zł.

prof. dr hab. Grażyna Jasieńska (Zakład Zdrowia i Środowiska, Wydział Nauk o Zdrowiu)/ dr hab. Szymon Wichary, prof. UJ. (Zakład Psychologii Eksperymentalnej, Wydział Filozoficzny) – „Mikrobiota dróg moczowo-płciowych w zależności od stężeń hormonów płciowych, aktywności fizycznej i stresu psychicznego” – przyznane finansowanie – 124 600,00 zł.

dr hab. Joanna Natorska (Zakład Kardiochirurgii, Anestezjologii i Kardiologii Doświadczalnej, Wydział Lekarski)/ dr hab. Dorota Czyżowska, prof. UJ. (Zakład Psychoprofilaktyki i Psychoterapii, Wydział Filozoficzny) – „Interpersonalna regulacja emocji par a oś przysadkowo-podwzgórzowa i skuteczność terapii hormonalnej w leczeniu niepłodności” – przyznane finansowanie – 125 000,00 zł.

Lider po stronie POB FutureSoc:

dr hab. Jolanta Perek-Białas, prof. UJ. (Zakład Socjologii Gospodarki, Edukacji i Metod Badań Społecznych, Wydział Filozoficzny)/ prof. dr hab. Katarzyna Szczerbińska (Pracownia Badań nad Starzejącym się Społeczeństwem, Wydział Lekarski) – „Stres i wykluczenie społeczne opiekunów nieformalnych osób z demencją w początkowej fazie pełnienia opieki” – przyznane finansowanie – 124 100,00 zł.

dr hab. Aleksandra Gruszka-Gosiewska, prof. UJ. (Zakład Psychologii Eksperymentalnej, Wydział Filozoficzny)/ dr Małgorzata Dec-Ćwiek (Pracownia Rehabilitacji Chorób Układu Nerwowego, Wydział Lekarski) – „Poszukiwanie markerów poznawczych w chorobie Parkinsona: połączone podejście neuropsychologiczne i przekrojowe” – przyznane finansowanie – 111 200,00 zł.

Bardzo nas cieszy kolejna szansa do współpracy interdyscyplinarnej naukowczyn i naukowców naszej uczelnii. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy owocnych badań!