maj 2024

20240517

Konferencja Wirtualium 3.0 Interdyscyplinarne perspektywy rzeczywistości wirtualnej

Data: 17.05.2024 - 18.05.2024
Czas rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: ONLINE, Spatial (PC/VR/telefon)
Organizator: Wydział Humanistyczny AGH - EduVRLab, Academia Electronica
Witryna internetowa wydarzenia: www.wirtualium.agh.edu.pl/konferencja-naukowa

Wirtualium 3.0 to trzecia edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 17 i 18 maja 2024 roku w metawersie Spatial, w wirtualnych aulach Academia Electronica. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby ze wszystkich dyscyplin naukowych, których zainteresowania badawcze koncentrują się na interdyscyplinarnych badaniach nad wirtualną rzeczywistością.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Wirtualium 3.0, która odbędzie się 17 i 18 maja 2024 roku na platformie Spatial. Wirtualium 3.0 to trzecia edycja konferencji poświęconej interdyscyplinarnym badaniom nad wirtualną rzeczywistością. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby ze wszystkich dyscyplin naukowych, których zainteresowania badawcze koncentrują się na proponowanej tematyce konferencji.

🏅 Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy bierni mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa, jeżeli wcześniej dokonają rejestracji przez formularz: https://forms.office.com/e/bv2j4h8krD. Prelegenci konferencji będą mieli niepowtarzalną możliwość przeprowadzenia wystąpienia w wirtualnym świecie. Istnieje również możliwość zaprezentowania posteru naukowego podczas konferencji. Szczegółowe informacje na temat przyjmowania zgłoszeń wystąpień i posterów znajdują się na stronie: www.wirtualium.agh.edu.pl

⭐ Wirtualium to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie konferencja naukowa organizowana całkowicie w społecznościowej wirtualnej rzeczywistości (social VR). W konferencji można uczestniczyć zarówno przy użyciu komputerów, urządzeń mobilnych, jak i headsetów VR. Pierwsza edycja konferencji miała miejsce w 2022 roku i szybko zdobyła uznanie w środowisku akademickim, otrzymując tytuł „Konferencji Roku 2022” w ramach konkursu StRuNa. Druga edycja Wirtualium otrzymała ponowną nominację do tej nagrody w roku 2023. Potwierdza to znaczenie konferencji i jej wpływ na rozwój badań nad wirtualną rzeczywistością.

🏫 Wydarzeniem towarzyszącym Wirtualium jest Letnia Akademia VR – seria warsztatów naukowych w wirtualnej rzeczywistości, skierowanych do osób uczących się w szkołach ponadpodstawowych i ich nauczycieli(-ek): https://www.wirtualium.agh.edu.pl/LAVR

ℹ️ Projekt realizowany jest przez Laboratorium EduVRLab – Wydział Humanistyczny AGH we współpracy z Academia Electronica. Za organizację odpowiada Komitet Organizacyjny i Naukowy, składający się z osób związanych z wieloma jednostkami akademickimi i edukacyjnymi. Wirtualium jest projektem non-profit, organizowanym z myślą o dobru publicznym. Projekt finansowany jest ze środków Wydziału Humanistycznego AGH.

🌐 Wszystkie informacje znajdują się na stronie: www.wirtualium.agh.edu.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/wirtualium/

✉️ W razie pytań, zachęcamy do kontaktu na Facebooku lub drogą mailową: wirtualium@agh.edu.pl