Święta Wielkanocne to czas niosący radość i nadzieję. Niech tegoroczne napełnią Państwa pozytywną energią, przyniosą spokój i harmonię oraz dużo wzajemnej życzliwości. Życzę owocnych przemyśleń i udanego odpoczynku wśród najbliższych.
więcej o Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych Dziekana Wydziału Filozoficznego, dra hab. Jacka Nowaka, prof. UJ
Seminarium: Eros, passioni, emozioni nella civiltà dell’India

W dniu 26 marca 2024 na Uniwersytecie Bolońskim odbędzie się dyskusja o książce Eros, passioni, emozioni nella civiltà dell’India, której współautorką i współredaktorką jest dr hab. Małgorzata Sacha z Zakładu Filozofii i Socjologii Religii Instytutu Religioznawstwa UJ.
więcej o Seminarium: Eros, passioni, emozioni nella civiltà dell’India

W przeciwieństwie do rozwoju horrorów w Hollywood, horrory w Azji, zwłaszcza Azji Wschodniej, nie są tylko wyrazem społeczno-kulturowych niepokojów. Podejmują również kwestie podmiotowości związane z historią, tradycją i polityką, z którymi różne kraje i regiony konfrontują się w dynamicznym procesie rozwoju.
więcej o Abjection Embodied: The Female Figure in Korean, Japanese and Taiwanese Horror Films

Dr hab. Jolanta Perek-Białas i dr Anna Urbaniak z Instytutu Socjologii oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ wraz z międzynarodowym zespołem badawczym otrzymały grant na realizację projektu "Intergenerational care relations: Challenges and potentials for reconciliation of education and care in ageing knowledge societies" (InterCare), który ma na celu zbadanie m. in. pozytywnych aspektów zaangażowania studentów w opiekę nad osobami starszymi i zależnymi.
więcej o Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"
Wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej"

Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ serdecznie zaprasza na wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej", który poprowadzi gościnnie doktor Adina Zemanek (University of Central Lancashire, UK).
więcej o Wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej"