Unikatowa na polskim rynku wydawniczym pozycja, która może być znaczącym wsparciem dla nauczycieli w procesie edukacyjno-wychowawczym. Łączy w sobie naukową refleksję na temat wartości z jej bardziej praktycznym, edukacyjnym wykorzystaniem. Na pierwszą część składa się pięć esejów socjologiczno-filozoficznych poświęconych wybranym wartościom. Autorka dokonuje wyboru (..) według niewyartykułowanego wprost, ale dość oczywistego klucza. Zdecydowała się na wartości szczególnie ważne w relacjach społecznych, a jednocześnie takie, których deficyt odczuwamy w ostatnim czasie. Są to: odpowiedzialność, pracowitość, wrażliwość, współpraca i życzliwość.
więcej o Szkoła wartości. Wykłady dla nauczycieli i lekcje dla uczniów, Małgorzata Bogunia-Borowska, Joanna Rzońca

Wirtualium 3.0 to trzecia edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 17 i 18 maja 2024 roku w metawersie Spatial, w wirtualnych aulach Academia Electronica. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby ze wszystkich dyscyplin naukowych, których zainteresowania badawcze koncentrują się na interdyscyplinarnych badaniach nad wirtualną rzeczywistością.
więcej o Konferencja Wirtualium 3.0 Interdyscyplinarne perspektywy rzeczywistości wirtualnej
Czasopismo "The Polish Journal of Aesthetics" zaprasza do współpracy!

The Polish Journal of Aesthetics jest wysoko cenionym, jako międzynarodowe forum debaty o estetyce i filozofii sztuki, kwartalnikiem filozoficzno-estetycznym, afiliowanym przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zachęcamy do nadsyłania tekstów do kolejnego tomu “The Beauty of Storytelling and the Story of Beauty”, 75 (2/2025).
więcej o Czasopismo "The Polish Journal of Aesthetics" zaprasza do współpracy!
Miesiąc Krakowianek

Kobiety kształtują nasze miasto, każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne i artystyczne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie. Krakowianki są siłą naszego miasta!
więcej o Miesiąc Krakowianek

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach cyklu wykładów organizowanych z okazji Jubileuszu 60-lecia SAUJ „Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu – spotkania z uczonymi serdecznie zaprasza na wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki "Wiarygodność; dobro rzadkie a bardzo potrzebne"
więcej o Wykład prof. dr. hab. Piotra Sztompki "Wiarygodność; dobro rzadkie a bardzo potrzebne"