Dr hab. Jolanta Perek-Białas i dr Anna Urbaniak z Instytutu Socjologii oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ wraz z międzynarodowym zespołem badawczym otrzymały grant na realizację projektu "Intergenerational care relations: Challenges and potentials for reconciliation of education and care in ageing knowledge societies" (InterCare), który ma na celu zbadanie m. in. pozytywnych aspektów zaangażowania studentów w opiekę nad osobami starszymi i zależnymi.
więcej o Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"
Wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej"

Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ serdecznie zaprasza na wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej", który poprowadzi gościnnie doktor Adina Zemanek (University of Central Lancashire, UK).
więcej o Wykład otwarty "Historia, pamięć i nostalgia w tajwańskiej kulturze popularnej"
Szkolenie: inkluzywna, niedyskryminująca komunikacja.

Instytut Religioznawstwa serdecznie zaprasza pracowniczki i pracowników Wydziału Filozoficznego na szkolenie poświęcone inkluzywnej, niedyskryminującej komunikacji.
więcej o Szkolenie: inkluzywna, niedyskryminująca komunikacja.
Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 21 marca 2024

Posiedzenie stacjonarne, 21 marca 2024 roku o godzinie 11:00 w Instytucie Psychologii, ul. Ingardena 6, sala 6.01 (aula) na VI piętrze budynku.
więcej o Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 21 marca 2024

Konkurs OPUS 27 na projekty badawcze, przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej, konkurs PRELUDIUM 23 skierowany jest natomiast do badaczy bez stopnia doktora. Łączny budżet to 490 mln zł. Wnioski można składać do 17 czerwca.
więcej o 15 marca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy OPUS 27 oraz PRELUDIUM 23. Naukowczynie i naukowcy w otwartych konkursach mogą starać się o granty na realizację projektów z zakresu badań podstawowych, we wszystkich dziedzinach nauki.