Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Aktualności

Web Content Display Web Content Display

6 kierunków studiu naszego wydziału wśród najlepszych w Polsce!

6 kierunków studiu naszego wydziału wśród najlepszych w Polsce!

Znamy wyniki rankingu szkół wyższych i kierunków studiów "Perspektywy"

W południe poznaliśmy tegoroczny ranking uczelni wyższych oraz kierunków studiów przygotowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". W tegorocznym zestawieniu Uniwersytet Jagielloński zajął drugie miejsce tuż za Uniwersytetem Warszawskim, podium zamyka Politechnika Warszawska. W dwóch poprzednich edycjach to nasza uczelnia oceniana była najwyżej, od wielu lat walkę o pozycję lidera toczą nasze uczelnie, raz po raz zmieniając się na pierwszym miejscu lub zajmując je ex aequo. 

Najistotniejszą z naszego punktu widzenia częścią rankingu jest zestawienie obejmujące 73 głównych kierunków studiów. Przygotowanie tego rankingu poprzedzone zostało tzw. wielką kalibracją. Jako że w wykazie kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach znajduje się ich aż 1693, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" wspólnie z uczelniami dokonała przyporządkowania tych studiów do najpopularniejszych kierunków lub grup kierunków podlegających rankingowej ocenie.  

Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego realizuje aż 6 topowych kierunków ujętych w zestawieniach. Najlepsza w kraju jest nasza filozofia oraz pedagogika specjalna, drugie miejsce w rankingu zajęła psychologia oraz socjologia, a trzecie pedagogika i kulturoznawstwo.  

Gratulujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tak wysokich pozycji kierunków realizowanych na naszym Wydziale! 

 

Pełne zestawienie kierunków studiów znajduje się tutaj: https://2022.ranking.perspektywy.pl/2022/ranking/ranking-kierunkow-studiow