Punkt krytyczny startuje!

Startuje naukowe talk show!

Punkt krytyczny to nowy cykl popularno naukowy organizowany w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelni Badawczej na UJ w Priorytetowym Obszarze Badawczym “Society of the Future”. W ramach PK krytyczna perspektywa nauki zostanie wykorzystana, aby przyjrzeć się wybranemu problemowi, co do którego panują „zdroworozsądkowe” przekonania. Punkt bo zagęszczamy informacje. Punkt krytyczny z którego lepiej widać. Punkt krytyczny bo krytyczna perspektywa, poprzez mnożenie wątpliwości, może prowadzić do zmiany poglądów na daną sprawę: podobnie jak w fizyce, kiedy następuje zmiana układu fizycznego w stan o odmiennych właściwościach i gdy nie można rozróżnić obu stanów. Kwestionujemy zatem truizmy i za sprawą nauki demaskujemy popularne mity oraz przekonania.

Wydarzenie inaugurujące odbędzie się wspólnie z trwającym od trzech lat cyklem "Science First - poznaj praktyczny wymiar nauki", który jest organizowany przez Stowarzyszenie All In UJ i Instytut Psychologii UJ. W dyskusji "Za wszelką cenę. Różne oblicza ekstremizmu." weźmie udział dr Ewa Szumowska z Centre for Social Cognitive Studies Instytutu Psychologii UJ oraz dr hab. Katarzyna Zielińska prof. UJ z Instytutu Socjologii UJ, która kieruje Social (r)Evolutions Lab (SocRevLab) w POB FutureSoc.

Spotkanie odbędzie się 31 marca od godizny 18:30. To zupełnie nowy format produkcyjny za który odpowiada rzecznik prasowy Wydziału Filozoficznego Tomasz Pytko oraz rzecznik prasowy Instytut Psychologii UJ Samuel Nowak.

Wszelkie szczegóły i linki do transmisji pojawią się tutaj.