Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program CogNeS wpisany do europejskiej sieci programów doktorskich FENS

Program CogNeS wpisany do europejskiej sieci programów doktorskich FENS

Międzynarodowy program doktorski z zakresu neuronauki poznawczej CogNeS

Program CogNeS został wpisany do europejskiej sieci programów doktorskich z zakresu neuronauki prowadzonych przez FENS. To czwarty taki program w Polsce i pierwszy program uniwersytecki w kraju.

Network of European Neuroscience Schools (NENS)​ prowadzona jest przez FENS. Założona w 1998 roku na pierwszym Forum European Neuroscience to główna organizacja na rzecz neuronauki w Europie. FENS reprezentuje obecnie 44 europejskie towarzystwa neuronaukowe skupione na pojedynczych dysycyplinach, zrzeszające ponad 20 000 naukowców z 33 krajów europejskich. 

 
Jesteś już studentką_tem programu CogNes? Zobacz, jakie możliwości daje Ci NENS.

Międzynarodowy program doktorancki w zakresie cognitive neuroscience, CogNes, realizowany jest w języku angielskim. Jego cechą wyróżniającą jest elastyczne podejście do indywidualnych potrzeb edukacyjnych doktorantów, zarówno poprzez wybór odpowiadających ich potrzebom kursów specjalistycznych, jak i nacisk na ścisłą współpracę doktoranta z promotorem. Zamawiane kursy umożliwią doktorantom nabycie praktycznych umiejętności z zakresu analizy danych, pisania tekstów naukowych, rozwijania zdolności prezentacji, a także pozwolą na nabycie wiedzy teoretycznej dotyczącej metodologii nauk czy konkretnych subdyscyplin, w których realizowane będą projekty doktorskie uczestników.

Zajęcia prowadzone będą przez zarówno polskich, jak i międzynarodowych naukowców. Zajęcia, poza tradycyjną formułą, będą realizowane w formie intensywnych, krótkoterminowych kursów prowadzonych przez zagranicznych ekspertów. Program CogNes zakłada wypłatę wszystkim uczestnikom dodatkowego stypendium w wysokości 1800 zł miesięcznie oraz dofinansowanie wyjazdów konferencyjnych, międzynarodowych staży oraz publikacji artykułów naukowych. 

 
Pozostałe polskie programy doktorskie przyjęte do NENS prowadzone są przez Polską Akademię Nauk.