Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Finał trzeciego sezonu Science First

Finał trzeciego sezonu Science First

Czujesz, że to już koniec? Klimat, emocje, depresja.

Science First - poznaj praktyczny wymiar nauki to cykl popularnonaukowy organizowany trzeci rok akademicki przez Instytut Psychologii UJ i Stowarzyszenie All In UJ. Punktem wyjścia do każdego spotkania są badania prowadzone w Instytucie, organizatorzy krzyżują je z różnymi dyscyplinami, naukami, ale i praktykami. Spotkania można oglądać na żywo w sieci, albo też sięgnąć po nagranie wideo lub podcast.

 

Czerwcowe spotkanie będzie 25. spotkaniem cyklu i finałem trzeciego sezonu serii. Transmisja będize dostępna równolegle na FB i YT All In UJ. Linki zostaną zamieszczone w wydarzeniu.

Czujesz, że to już koniec? Klimat, emocje, depresja.


W wydaniu poświęconym depresji klimatycznej gościem będzie dr Weronikę Kałwak z Instytutu Psychologii UJ oraz dr hab. Katarzynę Jasikowską z Instytutu Socjologii UJ. W rozmowie organziatorzy planują poruszyć tematy takie jak: depresja klimatyczna jako choroba cywilizacyjna; historia, kontekst i jednostka chorobowa; radzenie sobie z lękiem, które powoduje; społeczny wymiar depresji klimatycznej; depresja klimatyczna jako choroba pokoleniowa roczników 2000. Zostanie tównież poruszony temat roli edukacji w społecznym rozumieniu sytuacji, w której globalnie się znajdujemy. Popatrzymy krytycznie na własne uniwersyteckie podwórko.
Prowadzenie: Samuel Nowak, Tomasz Pytko