Psychologiczne wsparcie dla wszystkich dotkniętych wojną

Instytut Psychologii UJ przygotował punkt wsparcia, godzinę dla studentów oraz pomoc dla ukraińskich dzieci.

• PUNKT WSPARCIA PSYCHICZNEGO DLA OFIAR INWAZJI ROSYJSKIEJ W UKRAINĘ W INSTYTUCIE PSYCHOLOGII UJ

Zakład Psychoprofilaktyki i Psychoterapii w Instytucie Psychologii UJ oferuje bezpłatne wsparcie psychiczne wszystkim ofiarom inwazji rosyjskiej w Ukrainę, dotkniętym bezpośrednio i pośrednio skutkami działań wojennych: studentom, doktorantom oraz pracownikom UJ niezależnie od narodowości.

Psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni i psycholodzy specjalizujący się w pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej zapewniają bezwarunkową pomoc osobom doświadczającym trudności w związku z obecną sytuacją. Istnieje możliwość rozmowy w językach: polskim, ukraińskim, rosyjskim, angielskim, francuskim oraz niemieckim. Konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie, w Instytucie Psychologii UJ, a także telefonicznie lub online.

W celu umówienia się na spotkanie prosimy o kontakt pod numerami telefonu:

w dni robocze w godzinach: 9.00-17.00

można również zgłaszać się mailowo, pisząc wiadomość na adres:

punktwsparcia@uj.edu.pl

• ТОЧКА ПСИХИЧНОГО ОПОРУ

ДЛЯ ЖЕРТВ РОСІЙСЬКОГО ВТОРГЕННЯ В УКРАЇНУ НА ВІДДІЛЕННІ ПСИХОПРОФІЛАКТИКИ І ПСИХОТЕРАПІЇ ІНСТИТУТУ ПСИХОЛОГІЇ ЯҐЕЛЛОНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Кафедра Психопрофілактики та Психотерапії Інституту Психології Яґеллонського Університету пропонує безкоштовну психологічну підтримку всім постраждалим від російського вторгнення в Україну, які прямо чи опосередковано постраждали від наслідків бойових дій: студентам, докторантам та співробітникам Яґеллонського Університету, незалежно від їхньої національності.

Психотерапевти, клінічні психологи та психологи, що спеціалізуються на психологічній допомозі та кризовому втручанні, надають безкоштовну допомогу людям, які відчувають труднощі через поточну ситуацію. Ти можеш розмовляти польською, українською, російською, англійською, французькою або німецькою мовою. Консультації відбуватимуться в Інституті Психології Яґеллонського Університету, а також в телефонному режимі та онлайн.

Щоб записатися на прийом, зв’яжись з нами за телефонами:

в робочі дні в годинах: 9.00-17.00

Ти також можеш сконтактувати з нами електронною поштою, за адресою: punktwsparcia@uj.edu.pl

• Godziny dla studentów i studentek dotkniętych wojną w Ukrainie w Instytucie Psychologii UJ

Jeśli jesteś studentem lub studentką, doktorantem lub doktorantką UJ z Ukrainy lub Federacji Rosyjskiej - dołącz do naszych spotkań w Instytucie Psychologii UJ. Spotykamy się codziennie popołudniu po to, żeby w tym trudnym dla wszystkich momencie być razem.

Oferujemy Ci praktyczne wsparcie informacyjne w konkretnych sprawach Twoich i Twoich najbliższych – podpowiemy Ci gdzie i co można załatwić, do kogo się zgłosić i w jaki sposób możesz uzyskać pomoc na Uniwersytecie. Przede wszystkim oferujemy to, co bardzo ważne w takiej chwili: towarzystwo i bezpieczną przestrzeń, w której możesz podzielić się tym, co przeżywasz. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy psychologicznej, podpowiemy Ci, jak ją szybko uzyskać.

Spotykamy się codziennie w godz. 15 - 17 w pokoju 4.24 na 4. piętrze Instytutu Psychologii UJ (ul. Ingardena 6). Nie musisz się wcześniej zgłaszać ani zapisywać, możesz po prostu przyjść i do nas dołączyć. Jeśli chcesz wcześniej się z nami skontaktować, napisz maila do Weroniki Kałwak (weronika.kalwak@uj.edu.pl).

• Зустрічі зі студентами, що постраждали від війни в Україні, організовані Інститутом Психології Яґеллонського Університету

Якщо ти студент/ка або аспірант/ка Яґеллонського Університету з України чи Росії – долучайся до наших зустрічей в Інституті Психології Яґеллонського університету. Ми збираємося щодня, щоб бути разом у цю важку для всіх хвилину.

Ми пропонуємо практичну інформаційну підтримку в конкретних питаннях, які виникають в тебе і твоїх близьких: порадимо, до кого звертатися, що можна зробити та як отримати допомогу в університеті. Перш за все, ми першочергово важливу річ в ці часи: товариство та безпечний простір, де можна поділитися своїми емоціями та переживаннями. Якщо ти відчуваєш потребу психологічної допомоги, ми дамо знати, як її швидко отримати (посилання).

Ми зустрічаємося щодня з 15:00 до 17:00 в кабінеті 4.24 на 4-му поверсі Інституту Психології Яґеллонського Університету (вул. Інгардена, 6). Ти не мусиш реєструватися або попереджати про свій прихід заздалегідь. Просто приходь і долучайся до нас. Якщо ти хочеш сконтактувати з нами раніше, напиши електронний лист Вероніці Калвак (weronika.kalwak@uj.edu.pl).

• Instytut Psychologii UJ włącza się w pomoc dla ukraińskich dzieci

​Włączamy się w akcje pomocy ukraińskim dzieciom. Jedna dotyczy dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które wczoraj przyjechały do Krakowa. Druga ma na celu pomoc dzieciom ze spektrum autyzmu, które ze swoimi rodzinami dotrą w najbliższym czasie do naszego miasta. Jesteśmy pewni, że społeczność związana z Instytutem Psychologii może wspólnie zdziałać wiele dobrego!

• Інститут Психології Яґеллонського Університету долучається до допомоги Україні

Ми долучаємося до акцій допомоги українським дітям. Одна стосується дітей з українського сиротинця, які  прибули вчора до Кракова. Друга – допомоги дітям із спектром аутизму, які незабаром приїдуть до нашого міста зі своїми сім’ями.

Ми впевнені, що спільнота, згуртована довколо Інституту Психології, може зробити багато добра!