Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

Dwie naukowczynie i naukowiec z naszego Wydziału ze stypendium ministra!

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyników postępowania w sprawie przyznania stypendiów dla wybitnych młodych naukowców w 2022 r. Jest to 17. edycja konkursu.

Ocena merytoryczna wniosków została dokonana przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców, w skład którego weszli eksperci reprezentujący wszystkie 47 dyscyplin naukowych i artystycznych.

Wnioski o przyznanie stypendium zostały ocenione przez Zespół metodą punktową, w ramach poszczególnych dyscyplin nauki i sztuki. W celu zapewnienia jednolitej i obiektywnej oceny, Zespół ustalił wytyczne dotyczące sposobu oceny wniosków.

W dniu 29 czerwca 2022 r. – spośród wniosków osób spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom.

Wśród nagrodzonych osób jest troje przedstawicielek i przedstawiciel naszego Wydziału.

• dr Jacek Marcin Wawer - filozofia
  • mgr Agata Aleksandra Rejowska - socjologia
  • mgr Gabriela Gore-Gorszewska - psychologia

Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, a ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł. Stypendia będą wypłacane młodym naukowcom przez podmiot, który wnioskował o przyznanie stypendium. Podmioty te zostaną powiadomione o czynnościach, jakie należy podjąć w celu zawarcia umów z młodymi naukowcami dotyczących wypłaty stypendiów.