Dr hab. Tomasz Żuradzki prof. UJ uhonorowany "Gwiazdą Horyzontu 2020”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej w Krakowie przyznał nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników i podmiotów w kończącym się programie ramowym Komisji Europejskiej - Horyzont 2020. Z radością informujemy, że tytułem "Gwiazda Horyzontu 2020" został uhonorowany dr hab. Tomasz Żuradzki prof. UJ, kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ i profesor w Instytucie Filozofii UJ.

Dr hab. Tomasz Żuradzki jest filozofem, którego interesuje metaetyka i etyka praktyczna. Jest kierownikiem Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ (INCET), członkiem redakcji czasopisma "Diametros", a także redaktorem naczelnym czasopisma popularnonaukowego "Filozofia w Praktyce". Dzięki Starting Grant ERC realizuje projekt "Deep uncertainties in bioethics: genetic research, preventive medicine, reproductive decisions", którego celem jest reinterpretacja osądów etycznych na temat najnowszych postępów w biomedycynie.

Nasz Uniwersytet został uznany najaktywniejszym uczestnikiem programu ramowego Horyzont 2020 z województwa małopolskiego i podkarpackiego w kategorii "uczelnie". Tytuł "Gwiazdy Horyzontu 2020" został przyznany w uznaniu za 7 koordynacji oraz 51 uczestnictw w programie. Wręczono również pięć nagród indywidualnych, dwie z nich trafiły do uniwersyteckich badaczy, prócz reprezentanta naszego wydziału tytuł otrzymał dr hab. Michał Nemeth, prof. UJ z Zakładu Filologii Węgierskiej Instytutu Językoznawstwa, Przekładoznawstwa i Hungarystyki, Wydział Filologiczny UJ.

Poniżej zamieszczamy materiał wideo, w którym prof. Żuradzki opowiada o swoich badaniach zrealizowanych w ramach grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC).

Zobacz video galerię

Gwiazda Horyzontu 2020: dr hab. Tomasz Żuradzki, prof. UJ