Pedagodzy UJ dla Ukrainy!

Instytut Pedagogiki UJ podejmuje działania wspierające wobec dzieci i młodzieży z Ukrainy!

Od kilku dni prężnie działa facebookowa grupa „Pedagodzy UJ dla Ukrainy”, która skupia wszystkie osoby z doświadczeniem pedagogicznym, bądźć w trakcie edukacji chcące włączyć się w pomoc dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, która przybyła do naszego regionu. Inicjatorką powstania grupy jest prof. Małgorzata Michel.

Działania podejmowane w grupie to:
- informacje o miejscach, w których istnieje możliwość wolontariatu z dziećmi i młodzieżą,
- informacje i propozycje z zakresu pedagogiki zabawy, animacji,
- streetworking, punkty mobilne,
- współpraca z harcerzami, organizacjami pozarządowymi, przedszkolami i szkołami
- interwencja kryzysowa
- webinary
- poszukiwanie literatury dziecięcej oraz dla dorosłych w języku ukraińskim w formacie PDF

Studentki oraz studenci Instytutu są zachęcani do realizacji obowiązkowych praktyk w ramach wolontariatu na rzecz Uchodźców i ich potrzeb eduakcyjnych oraz animacyjnych.

Instytut zapewnił również wsaprcie Doradztwa Pedagogicznego Proficio dla wolontariuszy i wolontariuszek.