Wykład - Zarządzanie w antropocenie. Jak oddalić widmo katastrofy

Wykład dr Michała Pałasza jest częścią cyklu Wyzwania dla demokracji w dobie zmiany klimatu: perspektywa interdyscyplinarna.
więcej o Wykład - Zarządzanie w antropocenie. Jak oddalić widmo katastrofy

Międzynarodowy projekt TEAM (Teacher Education About Multilingualism - edukacja dla nauczycieli na temat wielojęzyczności), finansowany z grantu Erasmus+, współtworzony był przez członków i członkinie Bilingualism Matters Kraków oraz Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności „LangUsta” z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Rada Klimatyczna UJ zaprasza na spotkanie poświęcone działaniom na UJ w kontekście kryzysu klimatycznego i ekologicznego. W debacie wezmą udział osoby kandydujące na stanowisko Rektora UJ. Piątek, 12 kwietnia 2024, 15-16:30, aula 6.01 Instytutu Psychologii UJ, ul. Ingardena 6.
więcej o Debata klimatyczna z udziałem osób kandydujących na stanowisko Rektora UJ [12.04.24 15-16:30, aula 6.01, Ingardena 6]

Co to znaczy mieć normy moralne? Czy normy moralne mogą być stopniowalne? Czy zwierzęta mają moralność? Czy są one porównywalne z moralnością naszego gatunku? Czy mamy moralne obowiązki wobec zwierząt i przyrody? Czy też możemy wykorzystywać je w dowolny sposób? Na jakich fundamentach powinniśmy oprzeć naszą troskę o lasy deszczowe, ekologię morską, naturalne krajobrazy i zagrożone gatunki?
więcej o Nowy kurs gościnny "Kultura, etyka zwierząt i filozofia środowiskowa" prowadzony przez profesora Stefana Sencerza (Texas A&M University, USA)

Zachęcamy do udziału w gościnnym wykładzie profesora Franka Dhonta (National Cheng Kung University), który odbędzie się 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 16.00 online na platformie MS Teams.
więcej o Wykład gościnny "Indonesia as a Major Southeast Asian Nation of the 20th Century: Challenges and Strength" profesora Franka Dhonta