Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień i zjawisk związanych z badaniami nad szeroko rozumianą kulturą popularną.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Od serialu do soft power. Badania nad kulturą popularną"
Druga rocznica inwazji na Ukrainę. Wojna trwa już 730 dni. I co dalej?

Dziś mija druga rocznica pełnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Według szacunków ONZ kraj naszego sąsiada opuściło około 6,5 miliona osób. Poniżej prezentujemy tekst prof. Małgorzaty Michel z Instytutu Pedagogiki podsumowujący akcję streetworkingową #Pedagodzy UJ dla Ukrainy.
więcej o Druga rocznica inwazji na Ukrainę. Wojna trwa już 730 dni. I co dalej?
Konferencja "Unia Europejska i Ład Światowy"

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej konferencji poświęconej wyborom do Parlamentu Europejskiego 2024 organizowanej w ramach European Parliament Elections 2024 Awareness Campaign, prowadzonej przez Instytut Polityk Publicznych.
więcej o Konferencja "Unia Europejska i Ład Światowy"
Konferencja "Jak feminizm zmienia uniwersytet "

Wydarzenie towarzyszące obchodom 130-lecia kobiet w Uniwersytecie Jagiellońskim. Konferencja będzie zarazem okazją do świętowania Jubileuszu 40-lecia pracy naukowej Profesor Krystyny Slany. Zorganizowana przez Zakład Intersekcjonalnych Badań Społecznych, we współpracy z Rzeczniczką Praw i Wartości Akademickich UJ.
więcej o Konferencja "Jak feminizm zmienia uniwersytet "
Konferencja "Ukraina w wybory do Parlamentu Europejskiego"

Wśród prelegentów m.in. dr Elżbieta Olzacka, która opowie o kulturowym wymiarze trwającej od dwóch lat wojny, również z perspektywy projektu, którym kieruje (HER-UKR).
więcej o Konferencja "Ukraina w wybory do Parlamentu Europejskiego"