Interdyscyplinarne seminarium Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ

W artykule, nad którym aktualnie trwają prace, łączy się dane na poziomie indywidualnym z badania SHARE z zagregowanymi statystykami na poziomie regionalnym. Analizuje się powiązania między dobrostanem osób starszych a ich dochodami oraz wpływ dostępności (jakości) regionalnej infrastruktury na te powiązania.
więcej o Interdyscyplinarne seminarium Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Instytut Socjologii UJ oraz Behaviour in Crisis Lab zapraszają na konferencję Polityka gotowości na wypadek katastrof humanitarnych. Perspektywa pomocy społecznej.
więcej o Polityka gotowości na wypadek katastrof humanitarnych | Perspektywa pomocy społecznej | Konferencja badawczo-aplikacyjna
Za nami premierowa edycja Targów Humanistyki Cyfrowej UJ

W dniach 19 i 20 stycznia 2024 roku odbyły się pierwsze z cyklu Targi Humanistyki Cyfrowej UJ zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Humanistyki Cyfrowej i Projekt Flagowy Digital Humanities Lab. Wydarzenie w sali wykładowej Wydziału Filologicznego otworzył prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian.
więcej o Za nami premierowa edycja Targów Humanistyki Cyfrowej UJ

Instytut Psychologii UJ wspólnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ zapraszają na wykład eksperta w zakresie konfliktu izraelsko-arabsko-palestyńskiego prof. Daniela Bar-Tala pt. „Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society”
więcej o Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society - wykład prof. Daniela Bar-Tala [Tel Aviv University, Israel]
XIII Kongres Młodej Socjologii

Po pięciu latach przerwy Kongres Młodej Socjologii powraca w formie stacjonarnej! Największa i najważniejsza w Polsce konferencja naukowa, dająca przestrzeń młodym osobom badającym społeczeństwo do pochwalenia się swoimi działaniami naukowymi, odbędzie się w tym roku po raz trzynasty w historii.
więcej o XIII Kongres Młodej Socjologii