Spotkanie z cyklu "Global Game and Gambling"

Centrum Badań nad Historią Idei UJ zaprasza na 112. Spotkanie Międzynarodowego Klubu Historii Idei UJ z cyklu „Global Game and Gambling", które odbędzie się w czwartek, 13 grudnia 2012 o godzinie 20.30 w siedzibie Centrum Badań nad Historią Idei UJ (ul. 28 Lipca 1943, 17a, Sala Błękitna Domu Łaskiego przy Willi Decjusza). Gościem specjalnym spotkania będzie Prof. Dr Harald Schwaetzer (Institut für philosophische und ästhetische Bildung, Alanus Hochschule w Alfter bei Bonn), który wygłosi odczyt na temat „Das Globusspiel bei Nikolaus von Kues". Po wystąpieniu przewidziana jest dyskusja.

Prof. dr Harald Schwaetzer od 2009 kieruje katedrą filozofii w Alanus Hochschule w Alfter bei Bonn. Jest współwydawcą wielu czasopism, między innymi „Coincidentia. Zeitschrift für Europäische Geistesgeschichte", „Texte und Studien zur Europäischen Geistesgeschichte" czy „Philosophie interdisziplinär". W swoich badaniach podejmuje głównie problematykę recepcji Mikołaja Kuzańczyka oraz jego odniesień do niemieckiego idealizmu; bada także odniesienie nauk przyrodniczych do filozofii. Ponadto, prof. Schwaetzer jest członkiem zarządu „Kueser Akademie für Europäische Geistesgeschichte".

Równocześnie zapraszamy na konferencję poświęconą problematyce gry, zatytułowaną „Facetten der Ideengeschichte des Spiels" / „Game and Gambling. Facets of the History of Ideas", która odbędzie się pod auspicjami Międzynarodowego Klubu Historii Idei UJ i Centrum Badań nad Historią Idei UJ w dniach 14-15 grudnia 2012 w kompleksie budynków pod zarządem Stowarzyszenia Willa Decjusza. Pierwszego dnia, tzn. 14 grudnia 2012, zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane do Sali Księżnej Czartoryskiej (pierwsze piętro Willi Decjusza) w godzinach 9.00 – 18.15. Obrady 15 grudnia 2012 przebiegać będą w siedzibie Centrum – również w godzinach 9.00 – 18.15.

Data opublikowania: 11.12.2012
Osoba publikująca: Kamil Jodłowiec