V Konferencja z cyklu "Seksualność Człowieka"

Sekcja Kliniczna Koła Naukowego Studentów Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje piątą konferencję z cyklu „Seksualność człowieka", która odbędzie się 16 maja 2013 roku w Krakowie.

Tematem tegorocznej konferencji jest seksualność człowieka ujmowana w perspektywie rozwojowej, a zwłaszcza przemiany jakim podlega w biegu życia ludzkiego oraz specyfika jaką ujawnia w poszczególnych okresach rozwojowych. Zgodnie z wieloletnią tradycją konferencja będzie mieć charakter naukowy i szkoleniowy. Z jednej strony, celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy słuchaczy na temat rozwojowych aspektów seksualności człowieka, zwłaszcza w obszarach uznawanych za kontrowersyjne i rzadko podejmowanych w dyskursie naukowym – takich jak seksualność dzieci oraz osób starszych. Z drugiej strony, otwarta formuła konferencji oraz możliwość aktywnego w niej uczestnictwa ma zachęcić do nawiązania dyskusji między reprezentującymi różne dyscypliny naukowe badaczami, którzy podejmują w swojej pracy tematykę seksualności. Zaproszenie do udziału w konferencji adresujemy w szczególności do studentów i doktorantów psychologii i kierunków pokrewnych, psychologów praktyków, seksuologów, młodych naukowców i badaczy pragnących poszerzyć wiedzę lub podzielić się wynikami swoich badań dotyczących rozwojowych aspektów seksualności człowieka.

W trakcie tegorocznej konferencji będzie można nie tylko wysłuchać wykładów zaproszonych gości – wśród nich gości zagranicznych – ale również wziąć udział w dyskusjach panelowych, sesjach referatowych oraz elektronicznej sesji posterowej. Porządek konferencji obejmować będzie także równoległe sesje warsztatowe prowadzone przez psychologów podejmujących w swojej praktyce zagadnienia związane z seksualnością człowieka w poszczególnych okresach rozwojowych.

Więcej informacji dostępnych na stronie: http://www.seksualnoscczlowieka.edu.pl/

oraz na stronie konferencji na Facebooku:

Data opublikowania: 15.01.2013
Osoba publikująca: Kamil Jodłowiec