Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarium

Wydziału Filozoficznego UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2024

20240418
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Ogólnopolska konferencja „Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości”

Data: 18.04.2024 - 19.04.2024
Miejsce: Obrady będą odbywać się w budynku Instytutu Psychologii UJ, ul. Ingardena 6 oraz w budynku Polskiej Akademii Nauk oddział w Krakowie, przy ul. Jana 28.
Organizator: Instytut Psychologii UJ, Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie
Ogólnopolska konferencja „Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości”

Tym razem zapraszamy do udziału w rozważaniach i poszukiwaniach odpowiedzi na pytania dotyczące zmieniającego się obrazu starości jako efektu różnorodnych modyfikacji zaznaczających się w poszczególnych obszarach życia w stuleciu szybkich i często nieprzewidywalnych zmian.

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Komisja Psychologii Oddziału PAN w Krakowie zapraszają do udziału w kolejnej edycji konferencji z cyklu STAROŚĆ JAK JĄ WIDZI PSYCHOLOGIA, tym razem pod hasłem Zmieniający się obraz starości, która odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2024r. w budynku Instytutu Psychologii UJ w Krakowie (ul. Ingardena 6).

Konferencja będzie skupiać się na zróżnicowanych aspektach starzenia się społeczeństwa z perspektywy różnych dziedzin nauki - psychologii, socjologii, filozofii czy medycyny. Spodziewamy się, że w wypowiedziach naszych specjalistów znajdziemy odpowiedzi na ważne pytania dotyczące starzenia się w XXI wieku, takie jak: kim jest stary człowiek w XXI wieku, czego oczekuje od społeczności dzisiaj, jak widzi siebie, czy i w jakim zakresie społeczności są gotowe na znalezienie miejsca dla starego człowieka w zmieniającym się świecie.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów plenarnych przyjęli: prof. Liat Ayalon (Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Bar-Ilan w Izraelu); prof. dr hab. Zbigniew Izdebski (Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii, Uniwersytet Warszawski; Katedra Humanizacji Medycyny i Seksuologii, Uniwersytet Zielonogórski); Magdalena Kąkolewska (Fundacja Art-Transfer); dr hab. Ewa Szepietowska, prof. UMCS (Katedra Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Obok wystąpień uczestników konferencji w formie wykładów i referatów, zaplanowano również dyskusję panelową Różnorodność perspektyw w ujmowaniu starości w XX i XXI wieku, która stanowić będzie okazję do refleksji nad zmieniającym się obrazem człowieka w okresie późnej dorosłości, w kontekście zmian zaznaczających się w różnych obszarach życia: technologicznym, ekonomicznym, społecznym, kulturowym.

Spodziewamy się, że dyskusja pokaże również choćby najbliższe kierunki zmian, sposoby przyjmowania ich przez osoby w późnej dorosłości a także sposoby modyfikowania ewentualnych negatywnych wpływów koniecznych przemian w świecie.

Specjalisci (teoretycy i praktykycy) spróbują znaleźć odpowiedzi zarówno na wyrażone, jak i jeszcze niesprecyzowane pytania, choćby takie jak: kim jest stary człowiek w XXI wieku? czego oczekuje od społeczności stary człowiek dzisiaj? jak widzi siebie stary człowiek w XXI wieku?

Więcej informacji o konferencji na stronie www.krakow.pan.pl oraz w mediach społecznościowych Instytutu Psychologii UJ (Facebook).

REJESTRACJA UDZIAŁU W KONFERENCJI 💻
Rejestracja na konferencję jest obowiązkowa dla wszystkich Uczestników/Uczestniczek, zarówno czynnych (zgłaszających propozycję wystąpienia), jak i biernych. Rejestracja dokonywana jest poprzez formularz rejestracyjny https://forms.office.com/r/8E5jW09QNx
WAŻNE TERMINY ❗️
18.02.2024: zgłaszanie propozycji wystąpień konferencyjnych TERMIN PRZEDŁUŻONY do dnia 25.02.2024
01.03.2024: informacja o akceptacji zgłoszeń
20.03.2024: I termin dokonania płatności za udział w konferencji
08.04.2024: II (ostateczny) termin dokonania płatności za udział w konferencji

Pliki do pobrania
Konferencja Starość jak ją widzi psychologia. Zmieniający się obraz starości 18-19 kwietnia 2024