Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarium

Wydziału Filozoficznego UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2024

20241024
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Konferencja Ethics by Design: Shaping Innovations

Data: 24.10.2024
Miejsce: Online
Organizator: Łukasiewicz Research Network – ITECH Institute of Innovation and Technology, Faculty of Philosophy University of Warsaw, Interdisciplinary Centre for Ethics (INCET) at the Jagiellonian University in Kraków, Institute for National and International Security – INIS
Konferencja Ethics by Design: Shaping Innovations

Interdyscyplinarne Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z innymi członkami Sieci Badawczej Łukasiewicz zapraszają na konferencję Ethics by Design: Shaping Secure Innovations, która odbędzie się w dniach 24.10.2024 online. Na abstrakty czekamy do 11.10.2024 r.

O konferencji
W obecnych realiach społecznych, kulturowych i politycznych, w których technologia jest integralną częścią naszego życia, ważne jest, abyśmy rozumieli i stosowali zasady etyczne we wszystkich obszarach innowacji. Konferencja Ethics by Design koncentruje się na promowaniu dyskusji i działań na rzecz kształtowania przyszłości opartej na bezpiecznych, etycznych innowacjach społecznych i technologicznych.

Niemniej jednak wartości, zasady i wymagania zawarte w tych dokumentach są tylko pierwszym krokiem do operacjonalizacji zarządzania technologią. Aby wymogi etyczne i prawne zostały skutecznie wdrożone, konieczne są dalsze praktyczne kroki.

Zaproszenie do nadsyłania abstraktów trwa do 11.10.2024 r.