Dr hab. Marcin Szwed, prof. UJ i prof. Laurent Cohen laureatami pierwszej Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej

Dr hab. Marcin Szwed, prof. UJ i prof. Laurent Cohen zostali uhonorowani pierwszą Polsko-Francuską Nagrodą Naukową im. Marii Skłodowskiej i Pierre'a Curie. Nagroda została przyznana po raz pierwszy w historii za wybitne osiągnięcia naukowe parze współpracujących ze sobą naukowców z Polski i Francji. Przeprowadzone badania dotyczą procesów zachodzących w mózgu podczas czytania.

Organizatorem konkursu jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) i Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Badań Naukowych i Innowacji (MESRI) we Francji, we współpracy z Francuską Akademią Nauk.

Więcej o badaniach nagrodzonych naukowców można przeczytać tutaj

Najnowszy numer czasopisma The Polish Journal of the Art and Culture. New Series - 9 (1/2019) już dostępny!
Uchwała Rady Wydziału Filozoficznego z dnia 20 grudnia 2018 roku