Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Weź udział w Forum Neuronus 2022 już 15-17 października

Weź udział w Forum Neuronus 2022 już 15-17 października

Spotkanie młodych naukowców w Krakowie – Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkowe spotkanie młodych naukowców - Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum, w tym roku odbywające się znów w formie stacjonarnej w Krakowie!

Jest to już 12. edycja tej konferencji, organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i gromadzącej uczestników z całego świata.

  • O NEURONUSIE

​Głównym celem konferencji jest zapewnienie badaczom możliwości do podzielenia się najnowszymi odkryciami, wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązywanie cennych kontaktów z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny neurobiologii. Spotkamy się zarówno z rozważaniami o neurobiologicznych podstawach miłości, jak i tymi o roli kory wzrokowej u osób niewidomych. Poznamy też wpływ zdrowego stylu życia na inteligencję czy proces starzenia się. W programie wydarzenia znajdziemy cztery bloki tematyczne – Cognitive Neuroscience, Biological Neuroscience, Computational Neuroscience oraz Medical Neuroscience.

W bieżącej edycji, podobnie jak w poprzednich, w konferencji wezmą udział wybitni naukowcy z dziedziny neuronauki m.in.:

• Lauri Nummenmaa (Turku PET Centre, Finlandia),
• Florian Engert (Uniwersytet Harvarda, USA),
• Marina Bedny (Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, USA),
• Mathias V. Schmidt (Instytut Psychiatrii Maxa Plancka, Niemcy), • Suzana Herculano-Houzel (Uniwersytet Vanderbilta, USA),
• Charles Hillman (Northeastern University, USA),
• Valery Grinevich (Uniwersytet w Heidelbergu, Niemcy).

W programie konferencji zaplanowano 7 wykładów plenarnych, 21 sympozjów, 3 sesje plakatowe oraz sesję specjalną, dotyczącą astrocytów. Całe wydarzenie odbywa się w języku angielskim.

  • GDZIE I KIEDY?

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 października 2022 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W dzień poprzedzający konferencję (14 października) będą miały miejsce warsztaty dla młodych naukowców dotyczące analizy danych naukowych, stanowiące niepowtarzalną okazję do zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia umiejętności.

Wszystkich zainteresowanych nie tylko badaniami mózgu, ale i programowaniem, eksploracją danych oraz uczeniem maszynowym, zachęcamy również do zapoznania się z ofertą hackatonu Brainhack 2022 - wydarzenia satelitarnego konferencji, odbywającego się w dniach 21-23 października.

  • JAK DOŁĄCZYĆ?

Nabór na biernych uczestników Konferencji jest nadal otwarty! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na naszej stronie internetowej i dokonać opłaty konferencyjnej.
Po więcej informacji i dostęp do rejestracji zapraszamy na stronę forum: https://neuronusforum.pl/