20240423

Spotkanie "Science, not silence. Uniwersytet w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego"

Data: 23.04.2024
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, sala 79 (drugie piętro)
Organizator: Komitet Organizacyjny Socjologia w Centrum

Kryzys klimatyczno-ekologiczny: jak jest? Dlaczego tak jest? Co robić? Jaka jest rola uniwersytetu w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego? Co to znaczy być socjolożką/socjologiem w dobie szóstego wielkiego wymierania? Sztafeta międzypokoleniowa - co nam odebrano i czy coś otrzymaliśmy?

W ramach cyklu Socjologia w Centrum
Instytut Socjologii UJ

zaprasza na spotkanie

Science, not silence. Uniwersytet w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego

Kryzys klimatyczno-ekologiczny: jak jest? Dlaczego tak jest? Co robić? Rola uniwersytetu w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Co to znaczy być socjolożką/socjologiem w dobie szóstego wielkiego wymierania? Sztafeta międzypokoleniowa - co nam odebrano i czy coś otrzymaliśmy?

Na te pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni Goście, a ram dla dyskusji dostarczy książka pod redakcją dr hab. Kasi Jasikowskiej, prof. UJ i dr. Michała Pałasza Za pięć dwunasta koniec świata: kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w Instytucie Socjologii UJ (ul. Grodzka 52) w sali 79 (drugie piętro).

Socjologia w Centrum to cykl debat naukowych, dotyczących najnowszych publikacji naszych pracowniczek i pracowników oraz monografii gości zapraszanych z innych ośrodków akademickich. Spotkania będą się odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Liczymy na fantastyczną atmosferę, inspirującą wymianę naukowych spostrzeżeń i – niekoniecznie naukowych - refleksji, a także okazję do miłego spotkania.

Do zobaczenia na Grodzkiej!

Komitet Organizacyjny Socjologii w Centrum
Przewodnicząca: Barbara Jabłońska