Jak promować równouprawnienie w nauce

W imieniu stowarzyszenia Women in Cognitive Science-Europe, serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w dyskusji panelowej online pt.: "How to promote equality in science?", które będzie miało online miejsce 7 marca 2024r. o godz. 13.00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych (nie tylko kobiet i nie tylko kognitywistów!), ale wymaga wcześniejszej rejestracji.
więcej o Jak promować równouprawnienie w nauce
Tydzień Mózgu 2024

Wydarzenie organizowane jest w Krakowie od 1999 r. w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia Brain Awareness Week. Ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z funkcjonowaniem mózgu oraz podkreślenie konieczności badań w tej dziedzinie ze względu na duży wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu tego narządu na jakość życia. Hasło Tygodnia Mózgu w 2024 roku brzmi: "Różne oblicza neuronauki".
więcej o Tydzień Mózgu 2024

29 lutego 2024 roku w Pałacu Potockich w Krakowie podpisano umowę ramową o współpracy między Krakowskim Biurem Festiwalowym, Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Badań Mózgu – interdyscyplinarną, międzywydziałową jednostką UJ. Instytucje zadeklarowały chęć wspólnych działań, w tym przede wszystkim wymiany doświadczeń i skutecznej prezentacji wyników badań szerokiemu gronu odbiorców.
więcej o Razem dla popularyzacji nauki. Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydział Filozoficzny oraz Centrum Badań Mózgu UJ podpisały umowę ramową o współpracy.
CFA: 4. Europejska Konferencja Filozofii Eksperymentalnej

Konferencja ekspertów we wszystkich dziedzinach filozofii eksperymentalnej. Szczególnie zachęcamy do wystąpień dotyczących eksperymentalnej filozofii prawa, eksperymentalnej etyki, eksperymentalnej filozofii języka i eksperymentalnej filozofii politycznej. Możliwe będą prezentacje zarówno w sesjach referatowych, jak i plakatowych.
więcej o CFA: 4. Europejska Konferencja Filozofii Eksperymentalnej

Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień i zjawisk związanych z badaniami nad szeroko rozumianą kulturą popularną.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Od serialu do soft power. Badania nad kulturą popularną"