Sympozjum: "Boska radość powtórzenia: idea wiecznego powrotu"

Koło Naukowe Studentów Filozofii UJ oraz Zakład Etyki i Zakład Ontologii IF UJ zapraszają na Sympozjum Nietzscheańskie "Boska radość powtórzenia: idea wiecznego powrotu", które odbędzie się w Krakowie, w dn. 22-23 marca 2013 r.

Ogólnopolska konferencja poświęcona idei wiecznego powrotu skierowana jest zarówno do uznanych w środowisku badaczy filozofii Nietzschego, jak i do wszystkich tych, których myśl niemieckiego filozofa wciąż inspiruje.

Gościem Honorowym Sympozjum będzie pani profesor Hanna Buczyńska-Garewicz z Department of Philosophy Holy Cross College (Worcester, USA). Jej książka "Człowiek wobec losu" stała się inspiracją do wyboru tematyki konferencji.

Swój udział potwierdzili profesor Bogdan Banasiak oraz profesor Paweł Pieniążek z Uniwersytetu Łódzkiego. Krakowskich badaczy filozofii Nietzschego reprezentować będą profesor Jacek Filek (UJ) oraz doktor Piotr Augustyniak (UE). Prof. Filek poprowadzi warsztaty dla uczestników konferencji.

Studenci i doktoranci zaproszeni są do zgłaszania referatów i rejestracji na warsztaty. Sympozjum odbędzie się w języku polskim.

Osoby chcące wygłosić referat proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do 20.02.2013r.

Organizatorzy zapraszają do zapoznania się ze stroną internetową Sympozjum: www.iphils.uj.edu.pl/knsf/wiecznypowrot, gdzie znajduje się szczegółowy opis projektu oraz formularze zgłoszeniowe.

Data opublikowania: 06.02.2013
Osoba publikująca: Kamil Jodłowiec