Co to znaczy mieć normy moralne? Czy normy moralne mogą być stopniowalne? Czy zwierzęta mają moralność? Czy są one porównywalne z moralnością naszego gatunku? Czy mamy moralne obowiązki wobec zwierząt i przyrody? Czy też możemy wykorzystywać je w dowolny sposób? Na jakich fundamentach powinniśmy oprzeć naszą troskę o lasy deszczowe, ekologię morską, naturalne krajobrazy i zagrożone gatunki?
więcej o Nowy kurs gościnny "Kultura, etyka zwierząt i filozofia środowiskowa" prowadzony przez profesora Stefana Sencerza (Texas A&M University, USA)

Zachęcamy do udziału w gościnnym wykładzie profesora Franka Dhonta (National Cheng Kung University), który odbędzie się 10 kwietnia 2024 roku o godzinie 16.00 online na platformie MS Teams.
więcej o Wykład gościnny "Indonesia as a Major Southeast Asian Nation of the 20th Century: Challenges and Strength" profesora Franka Dhonta
Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa

Z przyjemnością informujemy, że Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie organizuję “Wampiriadę”, czyli akcję krwiodawstwa. Głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym i pokazanie, jak wiele można zrobić dla innych poprzez regularne oddawanie krwi.
więcej o Wampiriada NZS UJ – akcja studenckiego, honorowego krwiodawstwa

W dniu 3 kwietnia 2024 na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza” odbędzie się dyskusja o książce Eros, passioni, emozioni nella civiltà dell’India, której współautorką i współredaktorką jest dr hab. Małgorzata Sacha z Zakładu Filozofii i Socjologii Religii Instytutu Religioznawstwa UJ.
więcej o Seminarium: Eros, passioni, emozioni nella civiltà dell’India [Sapienza Università di Roma]

Święta Wielkanocne to czas niosący radość i nadzieję. Niech tegoroczne napełnią Państwa pozytywną energią, przyniosą spokój i harmonię oraz dużo wzajemnej życzliwości. Życzę owocnych przemyśleń i udanego odpoczynku wśród najbliższych.
więcej o Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych Dziekana Wydziału Filozoficznego, dra hab. Jacka Nowaka, prof. UJ