W ostatnich kilkunastu latach w Polsce znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi psychologiczne, w tym szczególnie z zakresu psychoterapii. Czy obecny sposób kształcenia psychologów, pozwala mieć pewność, że są oni przygotowani do pełnienia tej roli? Czy zdobywają najbardziej aktualną wiedzę naukową? Punktem wyjścia do dyskusji o sposobach kształcenia psycholożek i psychologów w Polsce jest raport przygotowany przez ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS. Obie uczelnie prowadzą studia psychologiczne, które uzyskały najwyższą kategorię naukową (A+) w dyscyplinie psychologia.
więcej o Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS
Wykład - Archetyp dzikiej kobiety, a zmiany klimatyczne

Wykład dr Anety Ostrowskiej i dr hab. Beaty Kowalskiej, prof. UJ jest częścią cyklu Wyzwania dla demokracji w dobie zmiany klimatu: perspektywa interdyscyplinarna.
więcej o Wykład - Archetyp dzikiej kobiety, a zmiany klimatyczne

Tematem organizowanego przez nas Seminarium jest pytanie, które w czasie zwrotu punitywnego w politykach wielu krajów, a także przemian politycznych w Polsce, wydaje się być aktualne i istotne: Jak mierzyć sukces w resocjalizacji?
więcej o III Seminarium Sekcji i Zespołu Pedagogiki Resocjalizacyjnej Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN

Ogłoszone zostały wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 21 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych. Wśród 4 najlepiej ocenionych znalazła się filozofia i religioznawstwo.
więcej o Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Wykład Dr Joanna Kajzer-Bonk jest częścią cyklu Wyzwania dla demokracji w dobie zmiany klimatu: perspektywa interdyscyplinarna.
więcej o Wykład - Bioróżnorodność terenów zurbanizowanych. Dlaczego warto i jak ją chronić?