Konferencja "E-Know. 4 żywioły. Człowiek 2050"

Kiedy ponad 99% badań naukowych wskazuje na bezpośredni związek zmian klimatycznych z działalnością człowieka, wówczas jest to bardzo jednoznaczny sygnał do tego, że czas zacząć działać. Nadchodzące zmiany są nieuniknione. I tylko od nas zależy to, czy przybiorą formę koniecznych adaptacji, czy też ogólnoświatowego kryzysu.

Uniwersytet Jagielloński, jako wspólnota nieobojętnych na zmiany klimatyczne naukowców oraz studentów, wysyła impuls do rozpoczęcia konstruktywnej debaty i organizuje interdyscyplinarne wydarzenie E-Know - 4 żywioły - Człowiek 2050, którego głównym założeniem jest popularyzacja wiedzy oraz krzewienie świadomości na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne poprzez zmianę własnych ekologicznych nawyków oraz rozpoczęcie wdrażania nowych proekologicznych technologii.

E-Know to przedłużenie ubiegłorocznej inicjatywy znanej pod nazwą ECO Kongres. Odbędzie się on już 16 listopada w Auli Dużej Auditorium Maximum. W tym roku organizowany kongres wzbogacony  jest o liczne wydarzenia dodatkowe, w tym o krakowski test wiedzy o klimacie, wypowiedzi przedstawicieli krakowskich uczelni w formule "speed speech", wystawy innowacyjnych proekologicznych rozwiązań naukowych (m.in. kompozytowy samolot solarny), instalacje popularyzatorskie, warsztaty Fundacji Marka Kamińskiego czy dwumetrowy mobilny model ludzkich płuc Polskiego Alarmu Smogowego.
Uniwersytet Jagielloński, wraz z miastem Kraków oraz licznymi partnerami merytorycznymi i patronami medialnymi zaprasza na wydarzenie każdego, komu bliska jest idea troski o najbliższą przyszłość. 4 żywioły, które stanowią oś narracyjną organizowanego wydarzenia, wyznaczą główne kierunki najpilniejszych działań oraz sposoby osiągnięcia wymiernych, realnych rezultatów.

Wszelkie szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na stronie e-know.uj.edu.pl.

Podsumowanie konferencji i galeria zdjęć: Cztery żywioły w Auditorium Maximum UJ.
Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"