15 marca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy OPUS 27 oraz PRELUDIUM 23. Naukowczynie i naukowcy w otwartych konkursach mogą starać się o granty na realizację projektów z zakresu badań podstawowych, we wszystkich dziedzinach nauki.

Konkurs OPUS 27 na projekty badawcze, przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej, konkurs PRELUDIUM 23 skierowany jest natomiast do badaczy bez stopnia doktora. Łączny budżet to 490 mln zł. Wnioski można składać do 17 czerwca.

OPUS 27

Konkurs OPUS 27 na projekty badawcze, przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Czas trwania projektu może wynosić 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. W konkursie OPUS 27 istnieje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych:

we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych,
    bez udziału partnerów zagranicznych,
    z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych;

W konkursie OPUS 27 nie ma możliwości ubiegania się o finansowanie w procedurze LAP, czyli we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych, którzy ubiegają się o środki finansowe na ten cel w ramach programów organizowanych we współpracy z NCN w oparciu o procedurę agencji wiodącej.

Budżet konkursu wynosi 450 mln zł.

Więcej informacji oraz procedury składania wniosków na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus27

PRELUDIUM 23

Konkurs PRELUDIUM 23 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców bez stopnia doktora. W konkursie można uzyskać grant w wysokości maksymalnie 70 000 zł, 140 000 zł lub 210 000 zł na finansowanie projektu trwającego odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy.

Zespół badawczy w projekcie PRELUDIUM może się składać maksymalnie z trzech osób, w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego.

Budżet konkursu wynosi 40 mln zł.

Więcej informacji oraz procedury składania wniosków na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium23

źródło: NCN

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"