Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Rozprawa doktorska dr Kucwaj „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kapituła Nagrody zdecydowała nie przyznawać w tym roku Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac magisterskich.

Nagrody im. Profesora Perzanowskiego przyznawane są za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki oraz za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego za rok 2023 w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Praca „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dr Hanna Kucwaj naukowo zajmuje się badaniem złożonych procesów poznawczych, takich jak rozumowanie i rozwiązywanie problemów oraz myślenie twórcze w populacji ogólnej oraz u pacjentów ze zdiagnozowaną schizofrenią.

Recenzję nagrodzonej rozprawy doktorskiej Hanny Kucwaj można przeczyać TUTAJ.

Kolejne granty dla Wydziału Filozoficznego w konkursach OPUS 25, PRELUDIUM 22 i SONATA BIS 13.

Narodowe Centrum Nauki opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Ponad 3,2 mln złotych dla naukowczyń i naukowców z Wydziału Filozoficznego.

Prof. Małgorzata Kossowska w nowym skladzie Komitetu Polityki Naukowej

Promocje doktorskie w dyscyplinach Wydziału Filozoficznego UJ - 07.05.2024