Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 25 stycznia 2023

Posiedzenie stacjonarne, 25 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00 w Instytucie Psychologii, ul. Ingardena 6, sala 6.01 (aula) na VI piętrze budynku.
więcej o Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 25 stycznia 2023

7 grudnia 2023 – Wojciech Kaftański – The Moral Psychology of Social Comparison: Nature and Normativity: Aims, Ambitions, and Methodology
więcej o [INCET] Seminarium: The Moral Psychology of Social Comparison: Nature and Normativity: Aims, Ambitions, and Methodology
XXIII Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Historii Religii

POZA EUROPĄ: Studiowanie religii we wzajemnie powiązanych światach Pojęcie "religii" i dyscyplina jej badania zostały stworzone w Europie i wyeksportowane poza jej granice. Proces odkrywania "inności" przyczynił się do ukształtowania europejskich tożsamości. W jaki sposób ten złożony proces wpłynął na sposób, w jaki uczeni rozumieli pojęcie "religii" i jak ich zdaniem religie powinny być badane w Europie i na całym świecie?
więcej o XXIII Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Historii Religii
Religia, LARP i gry fabularne.

2 grudnia spotkamy się, aby porozmawiać o związkach mitologii, religii, rytuału i LARP-ów! Czeka na Ciebie nie tylko spora dawka teorii i merytorycznych dyskusji, ale też praktyka. Poza seminariami i wykładami zagramy również w larpa, którego poprowadzi Zofia "Zula" Skowrońska. W trakcie seminariów poruszymy między innymi tematy takie jak rytuały wyjścia z gry, storytellingu i narracji w grach fabularnych.
więcej o Religia, LARP i gry fabularne.
Kolejne granty NCN dla naukowców i naukowczyń Wydziału Filozoficznego!

Ogłoszono wyniki konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22. Wśród rekordowo niskiej liczby projektów zakwalifikowanych do finansowania aż 4 z nich, to projekty badaczek i badaczy związanych z Wydziałem Filozoficznym UJ.
więcej o Kolejne granty NCN dla naukowców i naukowczyń Wydziału Filozoficznego!