Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarium

Wydziału Filozoficznego UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Od serialu do soft power. Badania nad kulturą popularną"

24.05.2024 - 25.05.2024

Celem konferencji jest przybliżenie zagadnień i zjawisk związanych z badaniami nad szeroko rozumianą kulturą popularną.
więcej o Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Od serialu do soft power. Badania nad kulturą popularną"
Trwające
calendar
Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

21.05.2024 - 26.05.2024

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach, a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
więcej o Copernicus Festival 2024: "Maszyna"
calendar
Nowy kurs gościnny "Kultura, etyka zwierząt i filozofia środowiskowa" prowadzony przez profesora Stefana Sencerza (Texas A&M University, USA)

15.05.2024 - 29.05.2024

Co to znaczy mieć normy moralne? Czy normy moralne mogą być stopniowalne? Czy zwierzęta mają moralność? Czy są one porównywalne z moralnością naszego gatunku? Czy mamy moralne obowiązki wobec zwierząt i przyrody? Czy też możemy wykorzystywać je w dowolny sposób? Na jakich fundamentach powinniśmy oprzeć naszą troskę o lasy deszczowe, ekologię morską, naturalne krajobrazy i zagrożone gatunki?
więcej o Nowy kurs gościnny "Kultura, etyka zwierząt i filozofia środowiskowa" prowadzony przez profesora Stefana Sencerza (Texas A&M University, USA)
Wkrótce
calendar
Szkolenie: inkluzywna, niedyskryminująca komunikacja.

29.05.2024

Instytut Religioznawstwa serdecznie zaprasza pracowniczki i pracowników Wydziału Filozoficznego na szkolenie poświęcone inkluzywnej, niedyskryminującej komunikacji.
więcej o Szkolenie: inkluzywna, niedyskryminująca komunikacja.
calendar
Konferencja "Wronging and Making Right: The Morality and Law of Remedial Practices"

17.06.2024 - 19.06.2024

Podczas tego wydarzenia, którego gospodarzem jest Interdyscyplinarne Centrum Etyki UJ, a współorganizatorami Giulio Fornaroli (Uniwersytet Jagielloński) i Nicolas Cornell (University of Michigan, Ann Arbor), pragniemy zgromadzić czołowych filozofów moralności i prawników zajmujących się problematyką krzywdy i jej zadośćuczynienia.
więcej o Konferencja "Wronging and Making Right: The Morality and Law of Remedial Practices"
calendar
V konferencja East European Network for Philosophy of Science

09.09.2024 - 10.09.2024

East European Network for Philosophy of Science (EENPS), we współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, ogłasza piątą, stacjonarną konferencję East European Network for Philosophy of Science w Krakowie, która odbędzie się w dniach 9-10 września 2024 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń: 22 lutego 2024 r.
więcej o V konferencja East European Network for Philosophy of Science
calendar
XXIII Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Historii Religii

24.08.2025 - 30.08.2025

POZA EUROPĄ: Studiowanie religii we wzajemnie powiązanych światach Pojęcie "religii" i dyscyplina jej badania zostały stworzone w Europie i wyeksportowane poza jej granice. Proces odkrywania "inności" przyczynił się do ukształtowania europejskich tożsamości. W jaki sposób ten złożony proces wpłynął na sposób, w jaki uczeni rozumieli pojęcie "religii" i jak ich zdaniem religie powinny być badane w Europie i na całym świecie?
więcej o XXIII Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Historii Religii
calendar
CFA: 4. Europejska Konferencja Filozofii Eksperymentalnej

05.06.2026 - 02.06.2024

Konferencja ekspertów we wszystkich dziedzinach filozofii eksperymentalnej. Szczególnie zachęcamy do wystąpień dotyczących eksperymentalnej filozofii prawa, eksperymentalnej etyki, eksperymentalnej filozofii języka i eksperymentalnej filozofii politycznej. Możliwe będą prezentacje zarówno w sesjach referatowych, jak i plakatowych.
więcej o CFA: 4. Europejska Konferencja Filozofii Eksperymentalnej
Powrót do góry