Uroczyste promocje habilitacyjne dyscyplin naszego wydziału

Siedmioro naukowców i naukowczyń z naszego Wydziału wzięło udział w uroczystych promocjach habilitacyjnych.

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył w auli Collegium Maius ostatnim w tym roku uroczystym promocjom habilitacyjnym. Uczestniczyło w nich 14 przedstawicieli dyscyplin nauki o kulturze i religii, psychologia, nauki socjologiczne oraz filozofia, którzy po wysłuchaniu laudacji odebrali dyplomy. Wśród tej grupy połowa stanowiła pracowniczki oraz pracowników naszego Wydziału.

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia otrzymała:

• dr hab. Diana Kusik, laudator - prof. dr hab. Aleksandra Tokarz,

Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinach nauki socjologiczne i filozofia otrzymali:

• dr hab. Ewa Kopczyńska, laudator - dr hab. Marcin Lubaś, prof. UJ,
  • dr hab. Paulina Polak, laudator - prof. dr hab. Grażyna Skąpska,
  • dr hab. Jakub Petri, laudator - prof. dr hab. Krystyna Wilkoszewska,
  • dr hab. Krzysztof Posłajko, laudator - dr hab. Katarzyna Kijania-Placek, prof. UJ,
  • dr hab. Błażej Skrzypulec, laudator - dr hab. Sebastian Kołodziejczyk, prof. UJ,
  • dr hab. Tomasz Żuradzki, laudator - prof. dr hab. Włodzimierz Galewicz.

Albumy z licznymi fotografiami z uroczystości można znaleźć pod linkami: godzina 9:30 oraz godzina 12:00

Serdecznie gratulujemy Profesorom!

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"