Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Rozprawa doktorska dr Kucwaj „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kapituła Nagrody zdecydowała nie przyznawać w tym roku Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac magisterskich.

Nagrody im. Profesora Perzanowskiego przyznawane są za najlepszą pracę magisterską z kognitywistyki oraz za najlepszą pracę doktorską z tego zakresu przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Psychologii UJ oraz Polskim Towarzystwem Kognitywistycznym. Patronem Nagrody jest wybitny polski logik i kognitywista, Jerzy Perzanowski.

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego za rok 2023 w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Praca „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dr Hanna Kucwaj naukowo zajmuje się badaniem złożonych procesów poznawczych, takich jak rozumowanie i rozwiązywanie problemów oraz myślenie twórcze w populacji ogólnej oraz u pacjentów ze zdiagnozowaną schizofrenią.

Recenzję nagrodzonej rozprawy doktorskiej Hanny Kucwaj można przeczyać TUTAJ.

Seminarium naukowe: "Edukacja jako dobro publiczne (?)"

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!