Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Ogłoszone zostały wyniki jednego z najbardziej prestiżowych rankingów na świecie - QS World University Rankings by Subject 2024. W tegorocznej edycji Uniwersytet Jagielloński sklasyfikowano w 21 dyscyplinach we wszystkich 5 obszarach naukowych. Wśród 4 najlepiej ocenionych znalazła się filozofia i religioznawstwo.

QS World University Rankings przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Celem zestawienia jest wskazanie przyszłym studentom wiodących uniwersytetów w danym kierunku. Ranking uwzględnia 55 dyscyplin w 5 głównych dziedzinach: nauk humanistycznych i sztuki, inżynierii i technologii, nauk przyrodniczych, nauk ścisłych oraz nauk społecznych i o zarządzaniu.

W tegorocznym rankingu kierunkowym uwzględniono 1559 instytucji. W klasyfikacji istotną rolę odgrywają opinie na temat danej uczelni w świecie akademickim, zdanie pracodawców, cytowalność, wskaźnik Hirscha oraz indeks IRN, który ocenia trwałą międzynarodową współpracę badawczą uczelni.

Uniwersytet Jagielloński w QS World University Rankings by Subject 2024 sklasyfikowano w 21 dyscyplinach:

• religioznawstwo (101-140),
  • informatyka (451-500),
  • nauki o środowisku (451-500),
  • ekonomia (501-550).

Wyniki QS World University Rankings by Subject 2024 są dostępne na stronie topuniversities.com.

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"

15 marca Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy OPUS 27 oraz PRELUDIUM 23. Naukowczynie i naukowcy w otwartych konkursach mogą starać się o granty na realizację projektów z zakresu badań podstawowych, we wszystkich dziedzinach nauki.