Seminarium naukowe: "Edukacja jako dobro publiczne (?)"

Zapraszamy na seminarium naukowe: Edukacja jako dobro publiczne (?), które odbędzie się 8 maja 2024 w sali witrażowej Instytutu Pedagogiki UJ. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia jest wydana w tym roku książka pod redakcją prof. Katarzyny Wrońskiej oraz prof. Juliana Sterna pt. "Defending the Value of Education as a Public Good: Philosophical Dialogues on Education and the State".
więcej o Seminarium naukowe: "Edukacja jako dobro publiczne (?)"
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego

12 maja przypada 660. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest jako Święto UJ. W tym roku uroczystości rozpoczną się 10 maja w Katedrze Wawelskiej, gdzie o godz. 9.00 złożone zostaną wieńce i kwiaty na grobach fundatorów naszej uczelni - Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
więcej o Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023

Laureatką Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac doktorskich została dr Hanna Kucwaj. Rozprawa doktorska dr Kucwaj „Analytical and Creative Thinking on Semantically Rich Problems in the Healthy and the Distorted Mind” została obroniona w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kapituła Nagrody zdecydowała nie przyznawać w tym roku Nagrody im. Profesora Perzanowskiego w kategorii prac magisterskich.
więcej o Przyznano Nagrodę im. Profesora Jerzego Perzanowskiego za rok 2023
Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach, a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
więcej o Copernicus Festival 2024: "Maszyna"
Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 16 maja 2024

Posiedzenie stacjonarne, 16 maja 2024 roku o godzinie 11:00 w Instytucie Psychologii, ul. Ingardena 6, sala 6.01 (aula) na VI piętrze budynku.
więcej o Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 16 maja 2024