Copernicus Festival 2024: "Maszyna"

Copernicus Festival od lat pokazuje wzajemne przenikanie się kultury i nauki. W tym roku skupimy się na maszynach – przyjrzymy się zarówno rozwojowi naszej technologii, jak i temu, co metafora maszyny wnosi do naszego rozumienia świata i samych siebie. W ciągu sześciu dni będzie można usłyszeć wykłady wybitnych ekspertów, wziąć udział w angażujących dyskusjach czy warsztatach, a także zobaczyć inspirujące filmy i wystawy, nawiązujące do tegorocznego hasła festiwalu.
więcej o Copernicus Festival 2024: "Maszyna"
Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 16 maja 2024

Posiedzenie stacjonarne, 16 maja 2024 roku o godzinie 11:00 w Instytucie Psychologii, ul. Ingardena 6, sala 6.01 (aula) na VI piętrze budynku.
więcej o Rada Wydziału Filozoficznego w dniu 16 maja 2024
Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Obecny prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotr Jedynak został wybrany przez Kolegium Elektorów na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w kadencji 2024-2028. Był jednym z czworga kandydatów na to stanowisko. Rektor elekt rozpocznie urzędowanie 1 września.
więcej o Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego
W dniu 21 kwietnia 2024 zmarł Profesor Hieronim Kubiak

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 21 kwietnia 2024 roku, po długiej chorobie, zmarł prof. dr hab. Hieronim Kubiak – wybitny socjolog, profesor emerytowany Uniwersytetu Jagiellońskiego, długoletni pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Socjologii UJ oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
więcej o W dniu 21 kwietnia 2024 zmarł Profesor Hieronim Kubiak

W ostatnich kilkunastu latach w Polsce znacząco wzrosło zapotrzebowanie na usługi psychologiczne, w tym szczególnie z zakresu psychoterapii. Czy obecny sposób kształcenia psychologów, pozwala mieć pewność, że są oni przygotowani do pełnienia tej roli? Czy zdobywają najbardziej aktualną wiedzę naukową? Punktem wyjścia do dyskusji o sposobach kształcenia psycholożek i psychologów w Polsce jest raport przygotowany przez ekspertki z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS. Obie uczelnie prowadzą studia psychologiczne, które uzyskały najwyższą kategorię naukową (A+) w dyscyplinie psychologia.
więcej o Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS