Prof. dr hab. Leszek Sosnowski przewodniczącym Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego

Mamy przyjemność poinformować, że Przewodniczącym Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego został prodziekan ds. dydaktycznych Wydziału Filozoficznego UJ, prof. dr hab. Leszek Sosnowski.

Zebranie Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego odbyło sie w dniu 08.01.2024. Prof. dr hab. Leszek Sosnowski został wybrany na czteroletnią kadencję. Zastąpił na tym stanowisku prof. dr hab. Justynę Miklaszewską.

Działające obecnie Polskie Towarzystwo Filozoficzne łączy w sobie tradycje kilku towarzystw naukowych. Na pierwszym miejscu stoi wśród nich Polskie Towarzystwo Filozoficzne, powołane do życia we Lwowie, ale skupiające członków ze wszystkich ziem polskich; inauguracja tego towarzystwa odbyła się 12 lutego 1904 roku.

Polskie Towarzystwo Filozoficzne realizuje swoje zadania przez:

a) prowadzenie wykładów naukowych i popularno naukowych,

b) odbywanie zebrań naukowo-dyskusyjnych,

c) organizowanie zjazdów naukowych,

d) prowadzenie bibliotek dzieł filozoficznych oraz dzieł pomocnych przy studiowaniu nauk filozoficznych,

e) działalność wydawniczą,

f) reprezentowanie potrzeb nauk filozoficznych wobec władz i społeczeństwa,

g) udział w pracach instytucji międzynarodowych, służących uprawianiu i krzewieniu nauk filozoficznych.

Więcej informacji na stronie Polskiego Towarzystwa Filzoficznego.

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS

Religioznawstwo i filozofia najlepiej ocenione w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Nasz projekt TEAM został wyróżniony przez Narodową Agencję Erasmus+ jako przykład dobrej praktyki!

Naukowcy sprawdzą jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi. Projekt w ramach programu "Challenges and Potentials for Europe: Intergenerational Futures"