Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Władze - dyżury

Dziekan
prof. dr hab. Jarosław Górniak
urlop naukowy
 
Prodziekan ds. ogólnych
Kierownik studiów doktoranckich
dr hab. Jacek Nowak, prof. UJ
URLOP
od 27.07.2020 do 14.08.2020
od 24.08.2020 do 27.08.2020
 
Prodziekan ds. dydaktycznych
prof. dr hab. Leszek Sosnowski
DYŻURY: 28 lipca, 3 sierpnia, 10 sierpnia, 17 sierpnia, 24 sierpnia, w godzinach 9:00-10:00.
 
Prodziekan ds. naukowych
dr hab. Romuald Polczyk, prof. UJ
 
 
 
DZIEKANAT CZYNNY CODZIENNIE
W GODZ. 9:00-15:30

Web Content Display Web Content Display

O Wydziale

Wydział Filozoficzny UJ składa się z 5 Instytutów: Filozofii, Pedagogiki, Psychologii, Religioznawstwa i Socjologii oraz Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji. Obecnie na wydziale studiuje prawie 2300 studentów i niespełna 200 doktorantów. Jest jednym z najstarszych wydziałów na naszej uczelni, ponieważ powstał w 1364 roku.

To miejsce, w którym człowiek stawiany jest w centrum zainteresowań badawczych. W trakcie studiów można poznać siebie, innych ludzi, różnorodne kultury i religie, a także zrozumieć świat, jednostkę i społeczeństwo.