Naukowczynie i naukowcy naszego wydziału z kolejną pulą grantów z konkursów Narodowego Centrum Nauki. Tym razem kwota dofinansowania dla projektów wydziałowych wyniosła 7.63 mln złotych!
więcej o Kolejne granty dla Wydziału Filozoficznego w konkursach OPUS 25, PRELUDIUM 22 i SONATA BIS 13.
Analiza danych społecznych – nowe studia II stopnia w Instytucie Socjologii

Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego uruchamia nowe studia magisterskie "Analiza Danych Społecznych" (ADS). Program tych studiów integruje wiedzę z zakresu nauk społecznych z technikami matematycznymi i informatycznymi, przygotowując absolwentów do analizy dużych zbiorów danych (big data) w obszarach socjologii, zarządzania, ekonomii, mediów i komunikacji.
więcej o Analiza danych społecznych – nowe studia II stopnia w Instytucie Socjologii

Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności oraz Bilingualism Matters Kraków serdecznie zapraszają na wykład Prof. Janet van Hell (Pennsylvania State University, USA): "Neural signatures of accented speech processing in noisy and quiet conditions".
więcej o Wykład Prof. Janet van Hell (Pennsylvania State University, USA) "Neural signatures of accented speech processing in noisy and quiet conditions"
Komunikat władz UJ dotyczący wydarzeń w Collegium Broscanium

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej i w mediach społecznościowych niepełnych informacji dotyczących sytuacji przy ul. Grodzkiej 52 (Collegium Broscanium) i prowadzonego tam strajku okupacyjnego, przedstawiamy pełen przebieg wydarzeń.
więcej o Komunikat władz UJ dotyczący wydarzeń w Collegium Broscanium
Konferencja "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności"

Zakład Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji naukowej "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności", która odbędzie się w Collegium Broscianum - siedzibie Instytutu Filozofii UJ.
więcej o Konferencja "Filozofia XVII wieku - jej źródła i kontynuacje: idea wolności"