Tryb stacjonarny zajęć - środki bezpieczeństwa

Z dniem 1 października 2021 roku Uniwersytet Jagielloński powraca do stacjonarnego trybu kształcenia, z wyjątkiem zajęć określonych przez jednostki naszego Wydziału, które będą odbywały się w formie zdalnej. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa

Sposób prowadzenia zajęć dydakycznych na naszym Wydziale został określony przez dyrektorów jednostek, harmonogramy znajdują się w osobnym artykule, link tutaj.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi pracowników, studentów i doktorantów  Uniwersytetu  Jagiellońskiego  we  wszystkich  przestrzeniach  wspólnych  (korytarze,  windy, sanitariaty, pomieszczenia administracyjne, czytelnie, sale wykładowe.) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, zachowywania zasad dystansu społecznego oraz stosowania, przed wejściem do sal dydaktycznych, środków do dezynfekcji rąk.

W trakcie zajęć dydaktycznych w salach dydaktycznych wymagane jest zachowanie 1,5 metrowego dystansu  między prowadzącym zajęcia a studentami. W przerwach pomiędzy zajęciami należy obowiązkowo przeprowadzać wietrzenie sal.

W trosce o zdrowie studentów i doktorantów oraz w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 uczestników zajęć dydaktycznych zobowiązuje się do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

Szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego znajdują się w dokumencie "Polityka bezpieczeństwa  w  zakresie  przeciwdziałania  skutkom  koronawirusa (SARS-CoV-2)", stanowiącym załącznik do ogłoszonego 16 września 2021 r. komunikatu nr 24 Rektora UJ.

Chcemy ponownie zachęcić wszystkie osoby studiujące na Wydziale Filozoficznym do rozpoczęcia nowego roku akademickiego po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19. To od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy jak długo będziemy mogli spotykać się bezpośrednio w salach wykładowych Wydziału Filozoficznego i Uniwersytetu!

Komunikat nr 24 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego