Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarium

Wydziału Filozoficznego UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

luty 2024

20240201
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society - wykład prof. Daniela Bar-Tala [Tel Aviv University, Israel]

Data: 01.02.2024
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Romana Ingardena 6, 30-060 Kraków, sala 6.01 (6 piętro)
Organizator: Instytut Psychologii UJ wspólnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ
Witryna internetowa wydarzenia: tinyurl.com/yd3j4y9y
Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society - wykład prof. Daniela Bar-Tala [Tel Aviv University, Israel]

Instytut Psychologii UJ wspólnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ zapraszają na wykład eksperta w zakresie konfliktu izraelsko-arabsko-palestyńskiego prof. Daniela Bar-Tala pt. „Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society”

„Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society”

[English version of the text]

Z okazji polskiej premiery książki prof. Daniela Bar-Tala "Złudzenia niszczące życie. O konflikcie państwa izraelskiego z Palestyńczykami", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego Scholar zapraszamy Państwa na wykład „Culture of conflict: The case of Israeli Jewish society”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wydarzenie obowiązują zapisy!

Link do formularza rejestracyjnego

Wykład odsłoni mechanizmy prowadzące do ignorowania trudnej rzeczywistości i utrzymywania się wieloletniego konfliktu. Będzie to nie tylko analiza samego konfliktu, ale również szansa na zrozumienie mechanizmów kształtujących społeczeństwo. Profesor Daniel Bar-Tal będący od dekad świadkiem, uczestnikiem, a przede wszystkim autorytetem w kwestii konfliktu izraelsko-arabsko-palestyńskiego przedstawi głębokie spojrzenie na izraelską rzeczywistość, zaczynając od narracji przywódców, a kończąc na wpływie na współczesne wydarzenia, takie jak trwająca wojna w Strefie Gazy. Po wykładzie wspólnie zastanowimy się, czy istnieje droga do przełamania impasu i osiągnięcia długotrwałego pokoju w regionie. 

Data: 1 lutego 2024 
Godzina: 18:00
Miejsce: Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Romana Ingardena 6, 30-060 Kraków, sala 6.01 (6 piętro)

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim. 

Regulamin wydarzenia do pobrania

Daniel Bar-Tal – emerytowany profesor Wydziału Edukacji Uniwersytetu w Tel Awiwie. Jego zainteresowania naukowe obejmują psychologię polityczną i społeczną, a badania dotyczą społeczno-psychologicznych podstaw nierozwiązywalnych konfliktów i procesu budowania pokoju. Najważniejszym wkładem teoretycznym badacza jest opracowanie systematycznej i całościowej koncepcji dynamiki krwawych i trwałych konfliktów etnicznych: tego, jak wybuchają, eskalują i ewentualnie deeskalują, są rozwiązywane pokojowo, prowadząc nawet do pojednania. W szczególności, jest uważany za autorytet w kwestii konfliktu izraelsko-arabsko-palestyńskiego, dzięki wszechstronnym interdyscyplinarnym analizom jego powstania, kontynuacji i utrzymywania się. W ostatnim czasie jego studia i publikacje dotyczyły powiązań pomiędzy konfliktem a autorytaryzmem. Opublikował ponad dwadzieścia pięć książek i ponad dwieście pięćdziesiąt artykułów i rozdziałów w najważniejszych czasopismach, książkach i encyklopediach psychologicznych o charakterze społecznym i politycznym. Pełnił funkcję prezesa Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej i otrzymał liczne nagrody za osiągnięcia naukowe.

Pliki do pobrania
Regulamin wydarzenia